fbpx
Мандри

“Ніколи не представляйтеся Танею і не просіть чашку чаю”: 10 речей, які краще не робити у Польщі

Польща — держава, розташована в Центральній Європі, столицею якого є Варшава. Якщо ви вирішили помандрувати по Європі, то Польща є одним з найкращих місць, де є як і курортні місця, так й історичні. Якщо ви любите покататися на лижах чи сноуборді, то вам на південь, якщо ви віддаєте перевагу пляжу і лікувально-мінеральним курортам, то вам на північ, ну а якщо ви є любителем історичних пам’яток, то вирушайте до Варшави. Але, як і в будь-якій країні світу, в Польщі є свої заборони, які туристам краще не порушувати.

Представлятися Танею

Нічого особистого! Просто у польській мові слово «таня» означає «дешево». Погодьтеся, що представлятися при знайомстві таким чином не зовсім зручно і абсолютно необов’язково. Але переживати з цього приводу не варто. Досить просто вжити повну форму імені — Тетяна — і сміливо можна спілкуватися.

У польській мові, до речі, зустрічаються досить незвичайні для нашого слуху імена. Якщо вам хтось скаже, що любить Калину чи Ягоду, то мова цілком може йти про жінок.

Не пити

Саме в Польщі був зафіксовано випадок, коли людина вижила з 14,8 проміле aлкогoлю в кpoвi. Для порівняння, смepтeльна доза коливається між 5 і 6. Один з найпоширеніших напоїв у Польщі — пuво. Влітку прийнято пити холодне пuво з соком і через трубочку, а взимку — гаряче пuво з корицею і апельсином. По факту це не сік, а сироп, який додається безпосередньо в келих перед подачею клієнту, але замовляєш «пuво з соком».

Додавати картоплю в суп і вживати слово «чашка»

У Західній Європі суп — страва святкова, тому рідкісна. Але тут супи з’їдаються в таких же масових кількостях, як і у нас. Найцікавіше, що дуже часто поляки не їдять суп ложкою з тарілки, а переливають рідину в чашку і просто його п’ють.

Не дуже було б зручно виловлювати шматочки овочів з чашки, тому ні картоплі, ні підсмажених овочів тут в супи не кладуть. До речі, якщо слово «суп» по-польськи так і буде — «зупа», то наше слово «чашка» перекладається як «череп», і, якщо попросити чашку супу або чаю, вас сприймуть за мaнiяка.

Брати лікарняний, якщо захворів

Трохи дивно звучить, але якщо захворіла дитина, то вам абсолютно не потрібно з нею йти до лікаря, сидіти в черзі і заражати інших. У школах і садочках не зажадають офіційного підтвердження від лікаря. Досить буде записки, телефонного дзвінка або заповнення електронного додатка батьками. Самолікування може призвести до серйозних проблем, скажете ви, а ось польські статисти кажуть зворотне.

Розмовляти про гроші

Всі грошові питання — інформація під грифом «таємно». Не прийнято розмовляти про те, хто скільки отримує, за скільки купив ту чи іншу річ, скільки витратив на подарунок або відпустку. Ця тема вважається суто iнтимнoго характеру, а подібні питання — це втручанням в особисте життя. Чоловік і дружина не завжди знають про доходи один одного — що вже говорити про друзів, колег або знайомих.

Залишатися в офісі після роботи

«Це не лінь, це раціональний розподіл часу», — скаже будь-який поляк. Якщо ви не закінчили проект, не встигли доробити роботу або гoрять терміни — все це може почекати до наступного дня або навіть до понеділка. Якщо робочий день закінчується в 17:00, то в ідеалі завершити справи потрібно вже до 16:55. Якщо приділяти роботі більше часу, це може нанести шкоду родині, а час, проведений в сім’ї, безцінний!

І ніяких походів «на пuво» по п’ятницях. П’ятниця — це дуже хороший день тижня, щоб витрачати його на розмови з колегами. При цьому колектив може бути дуже дружнім, але до статусу родичів йому далеко.

Працювати в неділю

У Польщі взагалі не прийнято займатися діловими питаннями у вихідні дні. І це стосується абсолютно всього. У тренажерному залі не буде черг, в пральні ви можете опинитися самі. Мало того, уряд прийняв закон щодо заборони продажу в деякі вихідні дні і свята, мотивуючи це тим, що люди повинні більше часу проводити з сім’єю і відвідувати костел. Тому шопінг або навіть проста купівля хліба для ранкових тостів у неділю набувають характер квесту.

Не спробувати каву з грyднuм молоком

З останніх новинок в столиці — кафе, в якому, крім звичайного коров’ячого, соєвого або популярного нині безлактозного молока до кави можна отримати бадьоре жіноче. Так-так, це окремий пункт в меню. Як пояснює менеджер, кафе співпрацює з жінками, які в період лактації погодилися зціджувати і продавати їм частину свого молока. Пропозиція з’явилася перед зимовими холодами з думкою про підвищення імунітету. Що скажете, хотіли б зміцнити організм таким способом або все ж звичним чаєм з імбиром можна обійтися?

Взяти тварину з притулку просто так

Потрібно пройти кастинг, щоб отримати право взяти собі друга меншого. По-перше, дохід повинен бути більш ніж гідний. По-друге, наявність достатньої житлової площі для підселення тварини. Якщо вище перелічені умови задовольняють вимоги, можна переходити до другого етапу. Наприклад, поставити сітки на вікнах. А остаточне рішення прийме спеціальна комісія.

Читайте також: 8 фантастичних курортних міст, в яких можна жити за копійки

Передбачити погоду

Погода в Польщі — явище дуже непередбачуване. Тепле, ласкаве, сонячний ранок, а через годину або дві ця пишність може змінитися до невпізнанності: град розміром з горіх, трохи пізніше сильний вітер, а ввечері дощ — це дуже стандартна ситуація. Саме тому необхідно завжди мати при собі і теплий одяг, і парасольку, і сонцезахисні окуляри. Клімат не дуже жаркий, і тому у Польщі не прийнято встановлювати кондиціонери, в них просто немає потреби.

Джерело.

You cannot copy content of this page