Чотири типи особистості, на яких ґрунтуються відносини

Незважаючи на те, що можуть бути певні риси, які приваблюють вас, вам слід обрати людину, яка відповідає вашому типу особистості, щоб отримати найкращий баланс в коханні.

Ми обираємо своїх партнерів на основі власного типу особистості? Можливо, ви ніколи не задумувались над цим досі, або, можливо, ви завжди знали, що це правда. У будь-якому разі, сьогодні ми запрошуємо вас дізнатися про чотири типи особистості, які, на думку експертів, є основними будівельними блоками для міцного кохання.

Читайте також: “Така вона – доля наша бабська”: проміняв, Мирослав кохання на столичну квартиру, тепер він “столічний”!

Немає сенсу заперечувати – іноді ви закохуєтеся в людину цілком раптово, в людину, яка навряд чи відповідає вашому типу особистості, але все ж якось доповнює вас. В інших випадках ви зустрічаєте когось, хто здається ідеальною парою, але ці стосунки не приносять вам щастя.

Чому так відбувається? Чому ми іноді зациклюємося на рисах характеру, які згодом роблять нам боляче? Ці дві сторони однієї медалі (щастя і нещастя) зустрічаються так часто, що змушують людей спробувати знайти теоретичне пояснення.

Одна з найновіших книг, які були написані на цю тему, присвячена причинам, через які деякі люди обирають певних партнерів. Вона називається “Чому він? Чому вона?”. Її авторка – Хелен Фішер, антрополог в університеті Рутгерса. В своїй цікавій книзі вона визначає чотири типи особистості, на яких ґрунтуються відносини. Ми обговоримо кожен з них нижче:

1. Дослідник

Ці люди вважають, що любов – це пригода. Вони імпульсивні, незалежні, дуже цікаві і часто діють, ніби вони “живуть моментом”. Погляньмо на їх основні риси:

Схильні шукати нових речей, нових вражень

Готові ризикувати, незалежно від наслідків

Дуже спонтанні

Дуже енергійні

Дуже цікаві, творчі, позитивні

Дуже гнучкі і вміють адаптуватися

2. Директор

Особистостям-директорам не обов’язково завжди “домінувати”. Це найбільш аналітичний тип особистості, який підкреслює логіку і здоровий глузд понад усе. Директори зазвичай дуже збалансовані. Вони:

Цілеспрямовані і впевнені в собі

Можуть контролювати свої емоції

Хочуть легко висловлювати бажання

Віддають перевагу добре розробленим завданням і хочуть все осмислити. Перфекціоністи.

3. Будівельник

Для будівельників основними цінностями є родина, друзі і їх зв’язок з іншими людьми. Вони спокійні, товариські люди, які дуже мирні і уникають ризиків. Як правило, вони:

Спокійні, впевнені в собі і невибагливі

Наполегливі

Вірні

Поважають традиційні цінності та встановлені правила

Можуть розвивати соціальні мережі і керувати ними

4. Посередник

Посередники виразні, чуйні й ідеалістичні. Люди цього типу, як правило, дуже чутливі, але вони наділені уявою і дуже відкритим розумом. Їхні почуття глибокі, і вони потребують задоволення емоційних потреб.

Посередники:

Можуть розгледіти сутність під поверхнею, мають природну інтуїцію

Творчі і чутливі

Жалісливі, дуже психiчно гнучкі і добрі щодо до інших людей

Ідеалістичні й альтруїстичні

Можуть висловлювати свої емоції, а не приховувати їх

Адаптуються в соціальних ситуаціях і формуванні стосунків

Які типи особистості найбільш сумісні?

Згідно з дослідженням Фішера, найбільш успішними парами на основі типу особистості є такі:

1. Дослідники, як правило, доповнюють інших дослідників

Не дивно, що люди, які шукають стосунків, заснованих на миттєвих емоціях і пристрастях, добре уживаються разом. Якщо ви Посередник або Будівельник, наприклад, ви можете не зрозуміти спонтанність або бачення життя, адже ви віддаєте перевагу стабільності і родині.

За словами Фішера, поєднання Дослідник-Дослідник буде найбільш “вuбyховою” парою, з безперервними злетами і падіннями, постійними пересуваннями з місця на місце, інтенсивним коханям, поки одному з партнерів не стане нудно, коли він отримає те, що хоче.

2. Будівельники добре поєднуються з будівельниками

Ця пара цінує родину, зустрічі з новими друзями, хоче проводити час зі своїми родинами і будувати стабільне і спокійне майбутнє разом, де вони зможуть контролювати кожний аспект свого життя. Тут мало гострих відчуттів або ризиків. Ці люди люблять жити спокійно і безпечно.

3. Директори добре поєднуються з посередниками

Багато пар схильні мати стабільні і довгострокові стосунки, коли вони підходять одне одному в цьому аспекті. Люди, які за своєю природою аналітичні, прямі і перфекціоністи знаходять щастя з більш чутливими, чуйними, емоційними особистостями.

У певному сенсі вони доповнюють одне одного. Аналітичний, об’єктивний бік відповідає інтуїтивному, чутливому. Здається, обох привертають потреби іншого, або, можливо, вони просто тягнуться до чогось, чого вони зазвичай не відчувають у щоденному житті.

Очевидно, такий підхід не є вичерпним. Але наміром автора було дати нам приклад типів особистості, які часто утворюють міцні і взаємовигідні відносини.

Це варто взяти до уваги, тому що, якщо ви, наприклад, емоційна, чутлива людина, яка шукає стабільності і спокійних буднів з партнером, вам, можливо, не варто зустрічатися з “Дослідником”. Зараз ви можете відчувати пристрасть, але рано чи пізно один з вас, ймовірно, буде розчарований.