fbpx

Чудо Архангела Михаїла: що не можна робити жінкам в це свято

Свято досить суворе. Важливо протягом дня не порушувати законів і провести його в молитвах і допомогати ближньому своєму.

З року в рік дата святкування залишається незмінною – 19 вересня. У 2018 року свято припадає на середу.

19 вересня свято, присвячене Диву архангела Михаїла.

У календарі народних свят 19 вересня відзначений як Михайлове чудо, відповідно до церковних традицій в цей день згадується Чудо архангела Михаїла.

Архангел Михаїл шанується не тільки в християнстві, але і в багатьох інших віруваннях. Архангел Михаїл відноситься до вищих ангелів, його називають «князем», «вождем воїнства Господнього», Архістратигом. На іконах він зображений зі списом, що вражає нечисту силу.

Чудо Архангела Михаїла

У IV століття в місті Колоси, було зведено храм в ім’я Архангела Михаїла. Побудував його місцевий житель на знак вдячності за зцілення дочки водами цілющого джерела. Язичники, які вирішили зруйнувати храм і знищити цілюще джерело, завдяки якому зцілювалися люди, були покарані самим Архангелом. Після молитов, вознесених до нього, з’явився сам Архангел Михаїл, вдарив своїм жезлом по горі і зробив в ній розколину, і вся вода пішла під землю. Люди, які бачили це чудо, увірували, що справжня віра і молитва здатна захистити від будь-якого лиха.

З тих пір існує традиція, 19 вересня прославляти чудотворця Михаїла і просити його захисту від зла молитвами.

Читайте також: День Архангела Михаїла: особливі молитви про зцілення, захист та допомогу

На Михайлове чудо потрібно бути особливо обережним зі словами, щоб нікого не образити. Не лихословити, не ображатися, не посилати злі думки.

Працювати 19 вересня в народі стуворо заборонялося. Люди говорили, що той, хто працює на Михайлове чудо все життя спокою знати не буде, буде покараний самим Архангелом за неповагу.

У це свято було прийнято влаштовувати братчини. Збиралися родинами за накритими столами, господині пекли пироги з різноманітними начинками нового врожаю.

Народні прикмети на 19 вересня

Згідно з народним календарем, з Михайлового чуда починаються заморозки

  • На Михайлове Чудо не можна працювати – Бог покарає.
  • Прийшов Архангел Михаїл – чекай перших заморозків.
  • Якщо листя на верхівці берези ще зелене – до ранньої зими.
  • Архангел Михаїл землю заморозками прихопив.
  • Сині хмари ввечері – до зміни погоди.
  • По опалому листю передбачали, якою буде зима: якщо листя осики лягає вгору лицьовою стороною – до холодної і довгої зими, якщо виворотом – чекай теплої зими, а якщо і так і сяк – зима буде помірною.

Джерело.

You cannot copy content of this page