fbpx

Чуже життя цікавіше, а котлети смачніші: що відбувається, поки ми задивляємося в чужі вікна

Чуже життя – темний ліс

Іноді люди роблять все, що завгодно, лише б не займатися собою. Допомагають подругам вибирати бамбукові шпалери, приятелям – заповнювати податкові декларації, сусідам – пересувати комоди і секретери, бабусям – полоти цукрові буряки. Вони з задоволенням розбираються з пожежниками, пишуть гнівні листи в міськвиконком, ходять на мітинги в підтримку радикальної партії, збирають підписи на користь бездомних котів, возять троюрідних тіток на обстеження щитовидної залози, розбивають міські парки, виходять на всі суботники і поливають азалії у відпускників.

В курсі по чому Ніночка брала індичку, з ким зрадив Іван Петрович, і в які «емірати» вирушила безробітна жінка з сьомого поверху. Годинами обговорюють проблеми Діми Білана і дітей Максима Галкіна, подробиці розлучення Джонні Деппа і Ванесси Параді. Адже життя у інших не таке складне, як власну. У ньому все зрозуміло: ось борщ, ось зарплата, а ось недогарок свічки.

На минулій роботі одна зі співробітниць влітала в офіс і починала з порога: «Бачили, який у шефа фінгал? Давайте попліткуємо».

Читайте також: Бездумно роздавати милостиню – великий гріх

До моєї бабусі кожен день вдавалася подруга, тонка і висока, ніби тополя. Сідала на незручний табурет, заглядала в усі кути і коментувала:

– Ви що, влили крохмаль і відразу вимкнули газ? А я варю кисіль ще 5 хвилин. І невже досі чистите каструлі піском? Я свої вже давно виварюю в силикатному клеї.

Пам’ятаю дівчинку неземної краси з паралельної групи. Її називали «тімуровкой» і вішали всі свої біди. Вона ставила всім заліки з історії релігії, малювала афіші, будувала вольєри для бездомних собак, брала шефство над будинком престарілих і підтримувала сeксуальні меншини. Тільки свого життя як не було, так до сих пір і немає. А коли? Адже потрібно рятувати світ.

Людина, незадоволена своїм життям, постійно впроваджується в чужу. Помішує своєю ложкою сусідську манну кашу, допомагає заправляти ліжко, контролює установку вхідних дверей, квітковий бізнес і рівень холестерину. Щохвилини заглядає дітям в зошиті, чоловікові – в штани, коту – в миску. Адже якщо в своєму будинку порожнеча, то не гріх сходити туди, де хоч щось відбувається.

Нагадати, що одягнені не по погоді, невірно заварюють ромашковий чай і використовують електрику. Тільки поки ми задивлялися в чужі вікна, жуємо чужі бутерброди з авокадо і танцюємо чужі твісти – наше особисте життя витікає, немов вода.

Автор – Ірина Говоруха

You cannot copy content of this page