Чи дружити з колишніми: вчені знайшли відповідь

Нове дослідження відповіло на питання, що мучить всіх, хто коли-небудь був з ким-небудь у стосунках: дружити з колишніми?

Дослідженням керував фахівець з соціальної психології доктор Джастін Лемиллер. Він отримав у своє повне психологічне розпорядження 350 осіб у віковому проміжку від 20 до 30 років.

Для початку всі вони склали список причин, за якими має сенс підтримувати стосунки з колишньою або колишніми. Проаналізувавши всі думки, команда Лемиллера виділила декілька причин.

7 основних причин:

  • сентиментальність;
  • прагматизм;
  • закоханість;
  • діти або інші спільні придбання;
  • iнтuмний інтерес впав, а людська симпатія залишилася;
  • збереження соціального статусу;
  • швидкий доступ до iнтuму.

Потім учасників дослідження попросили розповісти, з якої з причин вони підтримують стосунки з колишніми. З’ясувалося, що найпопулярніша причина продовжувати дружбу з колишньою – сентиментальність. А ось прагматизм – наприклад, смачна їжа, якою був забитий холодильник дівчини, або її зваблива сусідка по квартирі, – на останньому місці. Інші пункти гармонійно розподіляються між цими крайніми.

Крім того, всі учасники дослідження пройшли особистісні тести. З’ясувалося, що найчастіше дружити з колишніми воліли ті, хто схильний маніпулювати оточуючими і у всьому знаходити особисту вигоду. Так що не розслабляйся, якщо твоя колишня пропонує випити «по-дружньому» кави, – можливо, від тебе їй потрібно лише твоє вміння віртуозно робити макіато.

Читайте також: “Засилай сватів, Миколо. Поки не передумала”: Побачивши кращу подругу з коханим, Катерина пішла заміж за нелюба. Щастя оминуло їх усіх

Власне, відповідаючи на питання, чи варто дружити з колишньою, зверни увагу на свою мотивацію. Принаймні, саме до такого висновку прийшов під час дослідження доктор Лемиллер. Тобто, якщо ти керуєшся матеріальною вигодою або знаходишся у пошуках iнтuму – дружи з колишньою скільки тобі і їй завгодно.

Але якщо у тебе сентиментальна причина («Вона з таким інтересом слухала мої розповіді про сарматськy культурy Середнього Подністров’я!» або «Коли вона сміється, у неї на вухах з’являються чарівні ямочки»), від дружби краще утриматися. Інакше ризикуєш стати жepтвою власних сухих почуттів до колишньої.

Джерело.