fbpx

Чи можна дозволяти собі денний сон: поради від Уляни Супрун

Для більшості людей денний сон корисний. Така практика досить поширена в інших країнах. У деяких компаніях і університетах навіть обладнані спеціальні кімнати для дрімоти, де впродовж дня кожен може відпочити.

Як розповіла на своїй сторінці в Facebook в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, вчені відзначають, що денний сон має позитивні ефекти на наш організм за кількох умов, пише Сегодня.

Читайте також: Коли болить горло – не відмовляйтесь від морозива: рекомендація від Уляни Супрун

Сон вдень допомагає відновити концентрацію уваги, продуктивність і здатність фокусуватися на роботі. Крім того, дрімота працює як антидепресант, покращує настрій і в цілому може надати заряд енергії як після повноцінного нічного сну.

Втім, важливо, щоб такий відпочинок не був дуже тривалим – не більше однієї години. Найбільш оптимальна і корисна тривалість дрімоти становить близько 20-30 хвилин. Крім того, застосовувати сон в якості відпочинку протягом дня краще в разі, якщо вночі ви також спите повноцінно.

Якщо у вас є порушення сну в нічний час, ваш організм буде компенсувати це тривалим денним сном. А це може бути шкідливим для здоров’я і негативно впливати на вашу продуктивність. Тобто, якщо довго спати вдень, ви ризикуєте прокинутися з відчуттям важкості і інертності, яка може мати протилежний ефект на вашу працездатність.

Крім того, тривала дрімота посеред дня може порушити внутрішній годинник організму, викликавши своєрідний “збій”. Тоді може порушитися режим дня, що може стати причиною появи неконтрольованого почуття голоду, порушення сну і нестачі енергії.

Також варто бути уважним до свого організму. Постійне відчуття втоми і сонливості може бути індикатором наявності проблем зі здоров’ям. Бажання подрімати може бути викликане стресом, безсонням, апное (задишкою) уві сні. Крім того, деякі дослідження пов’язують постійну втому і сонливість вдень з ризиком появи діабету 2-го типу, серцево-судинних захворювань і навіть збільшенням ризику смертності з усіх причин.

В такому випадку, порадила Супрун, краще проконсультуватися з лікарем і при необхідності пройти відповідні обстеження.

You cannot copy content of this page