Чи можна купати дитину на Водохреща?

Переконання, що занурюючись в ополонку на Водохреща захворіти неможливо, давно зміцнилося в свідомості щиро віруючих громадян і просто “моржів”.

Вважається, що “крижане” купання в ополонці в такий день не тільки не шкодить здоров’ю, але навіть виліковує від різних хвороб. А тому багато батьків вважають за обов’язок спокутувати хворобливу дитини в ніч на Водохреща. Але чи можна в принципі занурювати дитину в ополонку? І чи потрібно це?

Крижані “плескання” дітей викликають суперечки: батьки- “моржі” тільки “за” такі оздоровчі процедури для дітей, демонструючи це на прикладі своїх нащадків. Противники такого купання вважають, що дитячий організм ще не підготовлений до стресу, від цього в подальшому можуть виникнути різного роду проблеми з нервовою системою, кишечником, імунітетом, який замість підвищення починає знижуватися.

Купання незагартованої дитини в ополонці призведе до великих проблем. Невелика за масою дитина переохолоджується набагато швидше, ніж дорослий. Більш того, у дитини ще не остаточно сформована система теплообміну, тому вона навряд чи зможе впоратися з дуже різким перепадом температур. На жаль, в лікарській практиці випадки захворювання на тяжку пнeвмонію і навіть мeнiнгіт у дітей після водохресний “крижаних” купань.

Зовсім вже легковажно купати в ополонці хворобливy, ослабленy дитинy. Таких діток слід поступово загартовувати і починати процедури в теплий сезон, стартуючи з ходьби босоніж, обливань ніжок прохолодною водою.

Кого з дітей можна занурювати?

Читайте також: Як правильно підготуватися до купання в ополонці на Водохреща: що слід зробити, а чого робити не варто

Лікарі одноголосно вважають, що водохресне купання показано лише тим діткам, які вже хоч кілька років знайомі з загартовуванням холодною водою. І навіть ці діти можуть перебувати в ополонці не довше ніж 1-2 секунд.

Після занурення малюка слід швидко розтерти махровим рушником насухо, одягнути в зігрітий заздалегідь одяг (оптимально – в термобілизну) і напоїти гарячим чаєм в теплому місці – хоча б біля розведеного багаття.

Джерело.