Чим загрожує нелегальна робота за кордоном

Українцям, які не легально працюють в ЄС загрожує штраф та депортація. Крім того, діє заборона на в’їзд до країн ЄС на строк від одного до п’яти років.

“Точна кількість депортованих українців невідома. Далеко не всі випадки мають розголос. Про інші не повідомляють представники влади країн, які депортують українців”, – заявив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник, пише finance.ua.

Він наголосив, що в країнах ЄС до порушень, пов’язаних з нелегальним працевлаштуванням, стали приділяти більше уваги. Водночас все більше українців їдуть працювати до країн Східної Європи.

“Проблема в тому, що українці звикли працювати нелегально. Вони не розуміють переваг офіційного працевлаштування. Нелегальна робота заборонена в ЄС, до речі як і в Україні. Але тут на це заплющують очі”, — підсумував Воскобойник.

Читайте також: “Мамо, тут такі ціни жaxливі! Життя – дороге. У вас же внуки! Хто їм допоможе? Попрацюйте ще”: Катерину з заробіток діти не чекали

Працівники Прикордонної служби провели перевірку агентства з працевлаштування в Ґданську. Там нелегально працювали 134 іноземців. З них – 126 громадян України, 8 громадян Білорусі. Власники агентства можуть очікувати штрафу в розмірі до 30 тис. злотих (близько 240 тис. грн). Нелегально працевлаштовані українці та білоруси будуть змушені залишити територію Польщі.