Чистий Понеділок 2 березня: що сьогодні потрібно зробити

Великий піст в 2020 році випадає на період з 2 березня по 18 квітня, і кожній православній людині необхідно підготуватися до цього періоду. Чистий понеділок – перший день Великоднього посту, який є підготовкою тіла і духу до сорокаденної стриманості.

Духовний сенс Чистого понеділка

Піст відкриває шлях до Великодня. У Чистий понеділок священнослужителі радять замислитися над тим, як проходить життя, чи багато в ньому брудних помислів, від яких необхідно очистити душу. Недарма традиції чистого понеділка дуже суворі. Ніщо земне в такий день не повинно відволікати від богоугодних справ і духовного зростання. Це час молитов і входження у Великий піст. Кожен віруючий намагається стати гідним Христа і його великої жертви за нас. Джерело

Чистий понеділок – це відсторонення від звичного способу життя, самостійне обмеження в їжі і задоволеннях, мирських розвагах. З точки зору християнства – це гідна жертва Господу за мученицьку страту Христа. Сучасний спосіб життя, важка їжа, алкоголь розбещують, наповнюють тіло лінню, серце – похітливими бажаннями, а голови – поганими помислами.

Думки про покаяння, спокутування рідко відвідують людей в суєті днів. Піст звільняє від низьких пристрастей, очищає розум, змушує зайнятися переосмисленням свого життя, замислитися про вічне і оновитися духовно. Саме він стає порятунком душі.

Традиції Чистого понеділка

Великий піст вимагає обмеження в їжі, відмови від м’ясних і молочних продуктів, а також від всіляких надмірностей. Але саме в перший день посту діє особливе правило: повністю відмовитися від їжі, залишивши в раціоні тільки воду. Дане правило дозволено порушити тим, хто такою жорсткою мірою може нашкодити здоров’ю.

Перший день посту – дуже важливий день, коли приймаються рішення, важливі для себе і своєї душі. Необхідно поміркувати над тим, які звички варто залишити в минулому. У цьому є великий духовний сенс – людина свідомо позбавляється від земного, наносного, згубного, упорядковує душу і думки.

Читайте також: Найсильніші молитви на початок Великого посту, які потрібно читати саме 2 березня

Знайти підтримку в цій нелегкій справі допоможе відвідування церкви. Якщо цього зробити не вийде, тоді в обов’язковому порядку варто піднести домашні молитви: обов’язково покаятися в гріхах і попросити витримки на найближчі сорок днів. Щирі молитви допоможуть налаштуватися на духовне очищення і перейнятися духом посту.