День Архангела Михаїла – особливе свято для жінок. Що не можна робити їм в цей день

Свято досить суворе. Важливо протягом дня не порушувати законів і провести його в молитвах і допомогати ближньому своєму.

З року в рік дата святкування залишається незмінною – 19 вересня. У 2019 році свято припадає на четвер. Джерело

19 вересня свято, присвячене Диву архангела Михаїла.

У календарі народних свят 19 вересня відзначений як Михайлове чудо, відповідно до церковних традицій в цей день згадується Чудо архангела Михаїла.

Архангел Михаїл шанується не тільки в християнстві, але і в багатьох інших віруваннях. Архангел Михаїл відноситься до вищих ангелів, його називають «князем», «вождем воїнства Господнього», Архістратигом. На іконах він зображений зі списом, що врaжає нечисту силу.

Чудо Архангела Михаїла

У IV століття в місті Колоси, було зведено храм в ім’я Архангела Михаїла. Побудував його місцевий житель на знак вдячності за зцілення дочки водами цілющого джерела. Язичники, які вирішили зруйнувати храм і знищити цілюще джерело, завдяки якому зцілювалися люди, були покарані самим Архангелом.

Після молитов, вознесених до нього, з’явився сам Архангел Михаїл, вдарив своїм жезлом по горі і зробив в ній розколину, і вся вода пішла під землю. Люди, які бачили це чудо, увірували, що справжня віра і молитва здатна захистити від будь-якого лиха.

З тих пір існує традиція, 19 вересня прославляти чудотворця Михаїла і просити його захисту від зла молитвами.

На Михайлове чудо потрібно бути особливо обережним зі словами, щоб нікого не образити.

Не лихословити, не ображатися, не посилати злі думки.

Працювати 19 вересня в народі стуворо заборонялося. Люди говорили, що той, хто працює на Михайлове чудо все життя спокою знати не буде, буде покараний самим Архангелом за неповагу.

У це свято було прийнято влаштовувати братчини. Збиралися родинами за накритими столами, господині пекли пироги з різноманітними начинками нового врожаю.

Народні прикмети на 19 вересня

Згідно з народним календарем, з Михайлового чуда починаються заморозки

На Михайлове Чудо не можна працювати – Бог покарає.

Читайте також: Михайлове Чудо 19 вересня – особливий день: що можна робити, щоб отримати достаток на весь рік, а що заборонено, щоб уникнути неприємностей

Прийшов Архангел Михаїл – чекай перших заморозків.

Якщо листя на верхівці берези ще зелене – до ранньої зими.

Архангел Михаїл землю заморозками прихопив.

Сині хмари ввечері – до зміни погоди.

По опалому листю передбачали, якою буде зима: якщо листя осики лягає вгору лицьовою стороною – до холодної і довгої зими, якщо виворотом – чекай теплої зими, а якщо і так і сяк – зима буде помірною.