fbpx

Для чого 27 травня потрібно вмитися молоком і вивісити мокру ганчірку

Зазвичай ластівки до 27 травня поверталися з вирію, а разом з ними, як відзначали в народі, встановлювалася й тепла погода.

27 травня, згадують святого Ісидора. У народі цей день називають ще Сидором.

Говорили, що після Сидора починає поступово встановлюватися по-справжньому літня погода. Зазвичай у цей день починали робити посів льону, висаджували огірки у відкритий грунт.

Була поширена 27 травня досить цікава традиція, яка допомагала визначити, чи вдасться цього року зібрати врожай. Так, вивішували мокру ганчірку на ніч, а вранці дивилися, чи висохла вона. Якщо ганчірка залишалася мокрою, значить, можна розраховувати на багатий урожай огірків, і навпаки.

Ластівки до 27 травня поверталися з вирію, а разом з ними, як відзначали в народі, встановлювалася тепла погода. Говорили, що 27 травня потрібно обов’язково вмитися молоком, побачивши першу ластівку – це дозволить зберегти молодість і красу. Не дивно, що цим прийомом часто користувалися дівчата.

Селяни звертали увагу на погоду: якщо день ясний і сонячний, значить буде хороший урожай огірків. У випадку холодного дня, люди були готові до майбутнього холодного літа.

Часто проговорювали спеціальні слова, покликані вiдлякaти холодні вітри від осель і сіл. Існувало вірування, згідно з яким на Сидора вітер дме на північ.

У народі вірили, що 27 травня можна було не тільки засіяти поля і городи, але одночасно зaговoрuтu багатство для родини. Для цього 27 травня збирали насіння з сухого торішнього лопуха і кидали їх через ліве плече, вимовляючи змову. Вірили, що так можна накликати багатство.

Читайте також: Які трави святять на Трійцю і в чому їхня сила

Народні прикмети на 27 травня

Холодна погода в цей день – літо теж холодним буде

Тепла погода – огірки добре вродить

Рано ластівки прилетіли – буде хороший урожай

Похмура погода 27 травня – врожаю не буде. Але якщо все-таки небо прояснюється до вечора, то є шанс щось зібрати з полів і городів

Зозуля кує – прикмета до того, що прийшов час льон сіяти

Ластівки рано прилетіли – буде щасливий рік

Ластівки літають високо в небі – погода буде теплою і сонячною. Якщо ластівки літають низько – піде дощ найближчим часом

“Водяні” хмари видно на червоному небі – погода в найближчі дні буде дощовою і мінливою

Вранці на листі клена виступив сік – прикмета до того, що ввечері дощ піде

Перепіл співає – буде ясна погода.

Джерело.

You cannot copy content of this page