Iсторії провалу, в яких герої змогли розгледіти паростки майбутніх перемог

Не забувайте, що подарунки долі можуть маскуватися під примітивні невдачі. Ми думаємо, що сталося щось жaхливе, стрaждаємо, нервуємо, а потім виявляється, що насправді це був шлях до успіху. І дякуємо долі за таку можливість. Щоб показати, що це не вигадки, розповімо три історії провалу, в яких їх герої змогли розгледіти паростки майбутніх перемог.

Історія 1
Для Мері Еллен Шитс наступила чорна смуга в житті. Вона пережила важкe розлучення з чоловіком і залишилася одна з трьома синами. Їй буквально було нічим годувати дітей. Довелося терміново шукати вихід з цієї непростої ситуації. Ідею підкинули самі сини. Щоб заробити, вони зайнялися перевезеннями на старому пікапі батька. Сьогодні цей бізнес називається Two Men & A Truck. Він дуже прибутковий і успішний.

«Коли сини взялися за перевезення, я придумала для них логотип, – згадує Мері Еллен, – намалювала на дверцятах пікапа вантажівкy з трьома чоловічками. Хлопчики брали з клієнтів 25 доларів на годину. Вони працювали у вихідні і після школи. В кінці дня залишали собі по 10 доларів, а решту грошей кидали в миску на кухні. Це був бюджет на бензин, ремонт машини і рекламу». Діти вели бізнес 2 роки, а потім вступили до коледжі і поїхали.

Але на домашній телефон продовжували дзвонити клієнти. Тоді за справу взялася Мері Еллен. Вона купила великий фургон за 350 доларів, і найняла двох хлопців для перевезень і збору меблів. Замовлень було так багато, що протягом року Two Men & A Truck розширилася до 4-х вантажівок і 10-і співробітників. Потім компанія запустила франшизу. До кінця 1999 року у підприємства було вже 82 франшизи в США і Канаді. З них 17 – з валовим оборотом понад 1 млн доларів. А все завдяки розлученню з чоловіком.

Історія 2
Перший магазин Сема Уолтона Ben Franklin в Ньюпорті процвітав впродовж п’яти років. Але несподівано грянув грім: власник будівлі відмовився продовжити договір оренди. Він вирішив, що справа не в тому, хто керує крамницею, а в її назві. Свою помилку він зрозумів дуже швидко.

Сем Уолтон страшно переживав. Але якби не цей удар долі, можливо, ніколи не виникла б знаменита мережа Wal-Mart. Покинувши Ньюпорт, Сем з дружиною і дітьми перебрався в глухе містечко Бентонвіль і почав все з нуля: заснував магазин Five & Ten Cents ( «П’ять і десять центів»). Його підприємницьке чуття підказало неординарний хід: почати торгівлю з того, чим інші зазвичай закінчують, – з грандіозного розпродажу!

Це був великий фінансовий ризик, але Уолтон ніколи не боявся ризикувати. Він був переконаний: в магазині з різноманітним асортиментом, який у вільному доступі лежить на полицях, будь-який клієнт обов’язково купить більше, ніж там, де продавець з-за прилавка пропонує всього кілька товарів. Так народилася ідея супермаркету з самообслуговуванням – вперше в Америці і в світі.

Історія 3
Коко Шанель була професійною кравчинею, коли починала свій бізнес. Відповідно не могла використовувати дорогі тканини, аксесуари. Тоді це було заборонено. Її долею стали вироби з недорогого матеріалу джерсі. Інші розцінили б це як провал, але тільки не Шанель. Коко стала працювати з недорогими матеріалами. З них вона створила свої шедеври – строгі костюми, приталені жакети, вузькі сукні, які стали потім її візитною карткою. Проблему вона перетворила на свою конкурентну перевагу.

Читайте також: Поїхала Оля до Німеччини, де її коханий-вдівець вмиpaв: з будинку вийшов Арнольд в прекрасному стані. А з ним – його дружина і троє дітлахів

Крім того, Шанель абсолютно не вміла малювати і креслити викрійки. І це їй анітрохи не завадило. Вона працювала шпильками і ножицями прямо на моделі, поки не отримувала бажаний силует. Навіть фірмова коротка стрижка з’явилася у Шанель не як данина моді, а через нeщaсний випaдoк: під час роботи у Коко загорілася газова колонка і обпалила їй волосся. Щоб не пропустити офіційний захід, вона відрізала коси і гордо вийшла «в люди». Так виник новий образ «дівчини з натовпу», який дуже добре підійшов до стилю одягу, створюваного Шанель.

Джерело.