fbpx

Іван Купала-2017: 9 особливо важливих ворожінь

Свято Івана Купала або, як називають його ще, Іванів день або Ярила, щорічно відзначається 7 липня. У православ’ї він називається Різдво Іоанна Хрестителя. І це, напевно, один з найбільш незвичайних у річному циклі свят. По-перше, через збереження язичницьких коренів, по-друге, через час святкування: наші предки вважали важливіше навіть не саме свято, а ніч перед ним. Та сама ніч, яку ми до сих пір називаємося Купальською.

А чи знаєте ви, що в ніч з 6 на 7 липня можна не тільки стрибати через вогнище і водити хороводи, а й також поворожити? І навіть якщо ви не вірите у все це, ми пропонуємо просто зануритися в той неповторний світ наших предків, відчути всю їхню віру в матінку-природу, її можливості. Може бути, вам навіть захочеться піти шукати квітку папороті, який за переказами, може відкрити неймовірні скарби.

На заміжжя. Найпоширеніше ворoжіння – пустити вінок зі свічкою в воду. Робили це незаміжні дівчата. Якщо вінок потонув, значить, коханий більше не любить. Якщо пристав до берега – сидіти в цьому році дівці вдома. А тій панночці, чий вінок найдовше плавав, і свічка при цьому не гасла, ворoжіння обіцяло і швидке весілля, і довге заміжнє життя.

Чи бути закоханій парі разом, підкаже купальське вогнище. Хлопець і дівчина бралися за руки і стрибали через багаття. Вважалося, що чим вище пара стрибне, тим забезпеченішим буде їх спільне життя. А вже якщо руки розтиснули, то і немає у них спільного майбутнього.

Якщо у дівчини є кілька шанувальників, і вона не знає, кого вибрати, їй допоможе … папороть. Увечері дівчина бере стільки гілок папороті, скільки у неї претендентів на руку і серце. Кожну гілочку треба помітити (наприклад, кольоровий ниткою) і загадати ім’я хлопця. Потім опустити всі гілки в воду, притиснути долонею до дна і різко відпустити. Та гілочка, що спливе першою і буде долею.

Ворoжіння на нерозділене кохання. Купальська ніч особливо була улюблена молоддю. Адже в цей час знімалися багато заборон і моральних устроїв. Наприклад, дівчина, яка сохла від нерозділеного кохання до хлопця, могла звернути його увагу на себе. Як саме? Роздягалася догола і тричі оббігала поле. Вважалося, що після цього вона обов’язково присниться коханому, який вже не зможе не звернути на неї уваги.

На бажання. Для цього ворoжіння необхідно загадати бажання і, думаючи про нього, сплести вінок з 12 трав, а перед самим заходом сонця опустити його в воду. Якщо вінок відпливе далеко – бажання неодмінно здійсниться. Якщо його приб’є до берега – ні, а якщо в вінок припливе до протилежного берега – бажання збудеться, але за участю чоловіка.

Кохає не кохає? Хочете дізнатися точно, наскільки міцні почуття вашого обранця до вас, шукайте купальське вогнище. А саме: необхідно сплести вінок і кинути в багаття. Якщо коханий на льоту зловить його, це ваш суджений. Якщо вінок впав у вогнище, треба уважно стежити: якщо вінок згорить швидко, то скоро буде весілля. Якщо ж дуже повільно, то в цьому році про заміжжя можна і не мріяти.

Ворoжіння на травах. Увечері 6 липня гуляючи по лісі або парку, можна нарвати трав і заховати їх під подушку. Вважається, що вночі дівчина побачить уві сні того, хто її суджений. До речі, трави можна і порахувати: якщо їх набралося 12 різних видів, то в цьому році бути весіллю.

На майбутнє життя. Якщо дівчина збирається найближчим часом заміж, вона може поворожити на те, яким буде її подружнє життя. Для цього береться дві квітки ромашки, кожна з яких позначається ім’ям своїм і нареченого і опускається в воду. Якщо квіти пливуть поруч, бути парі разом. Якщо ж розійшлися в різні боки, то бути розлученню.

Ворoжіння на життя, любов і удачу на травах. Цей вид ворoжіння підходить великим компаніям. Для нього треба ввечері зібрати разом трави і квіти, скласти їх разом. А потім одна дівчина сідати спиною до всіх, а інша дістає квіти по одній і називає ім’я присутньої дівчини. По тому, яка квітка дістанеться, і визначали майбутнє:

Волошка – дуже скоро з’явиться шанувальник;

Глід – любов ходить поруч;

Жасмин – хлопець не відчуває серйозних почуттів;

Гвоздика (біла) – найближчим часом чекає сумна подія;

Гвоздика (червона) – в долі з’явиться пристрасне кохання;

Дзвіночок – чоловік обдурить;

Маргаритка – хлопець соромиться освідчитися;

М’ята – тебе кохають дуже сильно;

Незабудка – чоловік любить сильніше, ніж дівчина;

Нігтики – близька розлука з коханим;

Півонія – гордий чоловік, з яким не буде щастя;

Троянда (біла) – кохає сильно, але не подає виду;

Троянда (червона) – туга чоловіка по коханій;

Ромашка – хлопець сумнівається, що дівчина його доля.

Читайте також: Чарівна ніч на Івана Купала: що можна і не можна робити в це свято

Джерело.

You cannot copy content of this page