fbpx

Кілька причин, чому стосунки на стороні приносять більше задоволення ніж в сім’ї

Таємні зв’язку з’являються не тільки на тлі сімейних відносин, але і тоді, коли роман може бути не зрозумілий суспільством, йому позаздрять, висміють або заборонять.

Звичайно, секретна любов створює певні труднощі, однак вони ніщо в порівнянні з адреналіном, який розбурхує крoв і змушує все більше і більше хотіти нову дозу «таємного» щастя. Чому любов, яку чоловіки і жінки змушені приховувати, так приваблива, а таємні романи скріплюють відносини міцніше, ніж штамп в паспорті?

Чарівність секретності

Таємні відносини хоч раз переживав кожен у своєму житті. У когось траплявся службовий роман з начальником, у когось зав’язалися романтичні стосунки з одруженим сусідом, хтось приховував заборонену любов від батьків, а хтось – від чоловіка. Таємні зв’язки завжди були пікантною сторінкою в світовій історії і, звичайно, без них було б прісним сучасне життя.

Ось тому люди готові йти на ризик, зашифровувати побачення, ховати паролі і доступ до особистих контактів і впиватися своїми почуттями потайки, щоб, не дай бог, таємне не стало явним. Але любовні труднощі лише додають цінності того, що дісталося із зусиллям, ризиком, хитрістю і кмітливістю. Засекречена любов стає схожа на авантюрну пригоду, про яку більшість закоханих згадують із захопленням і намагаються якомога довше продовжити чарівність таємних зустрічей.

Три причини таємної пpистpaсті

Професор соціальної психології, американка Мадлен Фугер, яка написала книгу «Соціальна психологія привабливості і романтичних відносин», розібрала таємну любов на складові і вивела три основні причини, які роблять її настільки привабливою для більшості людей.

Причина 1. Азартна гра

Пpистpасть до секретів і загадок прищеплюється буквально з дитинства. Ігри в розвідників і шпигунів, таємничі пригоди кіногероїв і детективні розслідування в книжкових романах – грунт, на якому виросло не одне покоління. Однак закінчилося дитинство, а разом з ним і захоплюючі шпигунські ігри.

Щоб якось компенсувати їх нестачу, люди прагнуть наповнити своє життя таємницею романтики через заборонену любов. Неоднозначні натяки, млосні погляди, зашифровані повідомлення та побачення крадькома перетворюють відносини в квест-гру, де, чим заплутаніше і секретні, тим цікавіше. Звідси і пpистpасть закоханих до сeксyальних експериментів з ризиком викриття. До того ж, один на двох секрет зближує, робить спільниками і зміцнює відносини «злoчинцiв».

Причина 2. Новизна і свіжість відносин

«Крадена» любов продовжує пpистpасть. У таких відносинах люди не можуть випити любов до дна. Вони не відчувають повного насичення один одним, оскільки в силу обставин у них все обмеженe – і час, і любов, і сeкс.

Наукові дослідження показують, що в «узаконених» відносинах сeксyальне задоволення досягають свого максимуму протягом першого року, далі вони знижуються, переходячи в тиху любов, дружбу, партнерство, або ж взагалі низький градус пpистpaсті стає причиною завершення роману або шлюбу.

У той час як таємні зв’язки незрівнянно довше тримають пpистpaсть на піку, привносячи у відносини непередбачуваність і новизну.

Читайте також: “Звідки ти взялася на нашу голову, йому ж двадцяти немає, він ще й життя не бачив, а ти його вже одружитися тягнеш”: Тільки привіз з пoлoгoвого, так і заявив, що йде

Причина 3. Ілюзія свободи

Закохані, відносини яких не підлягають розголосу або не скріплені штампом в паспорті, свідомо чи підсвідомо вважають себе вільними. Вони люблять одне одного, але можуть дозволити собі поодинці більше, ніж офіційна пара, яка залежна від засудження і осудy оточуючих. Деяких людей почуття свободи окрилює і залишає право вибору, якого вже немає в сімейних відносинах.

Звичайно, якщо людина закохана, то це не заважає їй бути вірною і мріяти про офіційний статус. Тим більше, як стверджує статистика, з таємного кохання шлюби виходять міцними і довговічними. Однак трапляється й так, що засекречені відносини стають зручним виправданням для волелюбних особин, або ж для тих, хто соромиться такого партнерства або не має серйозних намірів.

Джерело.

You cannot copy content of this page