– Люба, ти помила мені черевики? Зачароване коло відносин

– Люба, ти помила мені черевики?
– Що? Черевики помила? Я тобі що, служниця, чи що?
– Ну, як, – зніяковів Павло. – Ти дружина ж.

– Ось-ось, правильно, ще не забув, що я дружина, а не служниця. Сам мий свої черевики.
– Ну, це … Гаразд. Але у нас мати завжди мила.

– Мати мила, кажеш? Так треба було її з собою взяти, хай з нами живе.
– Гаразд, досить, не заводь. Зараз сам помию. Від тебе не дочекаєшся.

– Ось ось. І нема чого чекати. Дивись, який цікавий, черевики йому помий. Може, мені ще тобі шкарпетки випрати?

Павло швидко помив черевики, і вийшов з хати не прощаючись. Він був ображений і розлючений словами своєї новоспеченої дружини. Ось воно, справжнє сімейне життя, думав він по дорозі на роботу.

Читайте також: Вона думала, що знала нaйстрашніший біль. Виявляється, ні…

Попереджали мене, що все буде по-іншому, не так, як коли просто зустрічалися. Ось уже перші сутички, скандали. І всього ж попросив черевики помити – велика проблема, але ж ні, завелася з півоберта. Весь настрій зіпсувала з раннього ранку. Ось наша мати ніколи нам не дозволяла самим мити взуття. Завжди  мила і татові, і наші з Дімкою. Дивна в мене Аліска, сама собі на умі.

В цей час Аліса закрила двері за чоловіком, фиркнула і засмучена ранковим інцидентом пішла пити чай. Вона теж образилася на Павлаа, тому що не очікувала від нього такого нахабства. «Який нахаба, – думала вона, – помити йому черевики. Зараз розбіглася. Дружина – йому прислуга, ! Ось моя мати не те щоб черевики мити, тато її навіть штани гладити не просив, сам гладив, та ще й сам її чобітки міг помити або їсти приготувати. А я, знаєш, так не звикла. У нас в сім’ї так не прийнято було ».

Павло доїхав до роботи, включив комп’ютер і увійшов в Мережу. Аліса в цей час вже сиділа в Мережі і натрапила на одну невелику замітку:

«Молодята (як і подружжя взагалі) можуть уникнути сварок з приводу поділу домашніх обов’язків, просто сівши і розповівши один одному, як і що було прийнято робити в їх батьківській родині. Найчастіше люди перекладають в сімейне життя образ поведінки і шаблони взаємодії своїх батьків. Якщо шаблони схожі, значить, сварок буде менше. Це можна спостерігати в сім’ях, чиї батьки представляють схожі типи людей по соціальним групам, достатку, культурі і т.д.

Бажано бесіди з приводу способу взаємодії в родині проводити регулярно, і ще краще робити це до одруження, щоб заздалегідь прояснити питання і уникнути ситуації, коли якісь речі не можуть бути виправлені. Також можна обговорювати питання виховання дітей, використання сімейного бюджету, цілі сім’ї і кожного члена і багато інших. Потрібно знати і враховувати, що хоче коханий або кохана, в тій чи іншій ситуації.

Люблячі один одного люди тим і відрізняються, що хочуть зрозуміти іншу сторону, прийняти її, піти на поступки, домовитися, знайти прийнятний для обох сторін вихід. Вони готові виробити нові моделі поведінки, тому що розуміють, що ідеальних шаблонів взаємодії в родині не буває і що їм належить вибудувати свою нову систему, яка візьме щось від батьків, а щось молоде подружжя повинно внести саме. Тільки тоді в будинку буде мир і спокій і повне взаєморозуміння.

P.S. Не треба соромитися говорити з чоловіком на будь-які теми. Він / вона вас любить і зрозуміє. Розуміння – запорука довгого і щасливого життя ».

Аліса дочитала до кінця, і її осяяло. Точно, адже Паша сам сказав, що їх мати мила їм взуття, значить, він і від мене чекає такої ж поведінки. Це його шаблон. Пам’ятаю, якось вона навіть мені взуття помила. Я тоді ще не зрозуміла, навіщо вона це зробила. Подумала: це, напевно, якась традиція – невістці взуття мити, але питати не стала, побоялася виставити себе невігласом. Скажуть ще: нічого не знає.

Вона відправила статтю Паші і приписала внизу: «Я тебе зрозуміла. Я тебе люблю. Приймаю і виробляю нову модель поведінки. Я буду мити тобі взуття ».

У відповідь прийшло повідомлення: «Спасибі, кохана! Класна стаття. Класна ти у мене – розуміюча! І я теж хочу поміняти що-небудь в своїй поведінці ».

«Тоді давай ти будеш вранці заправляти ліжко, поки я роблю сніданок? Так мій тато робив », – негайно надійшла пропозиція від Аліси.

«Добре, дорогоцінна, я згоден».

Джерело