“Мамо, бабу Наташу не клич до мене на День народження, вона зла, не хочу, щоб вона приходила!”

Дитині шість років виповнюється! – розповідає тридцятидворічна Софія. – День народження в суботу. І ось одну бабусю сам запрошує, радіє, що вона прийде, а другу – не хоче, і все! Бабу Наташу, каже, не клич, вона зла, не хочу, щоб вона приходила! .. І все б нічого, але свекруха збирається бути. Дзвонила вчора – я, каже, подарунок купила! І що робити? Не запрошувати? Так там образ буде до небес. Джерело

Чесно кажучи, відносини у Софії зі свекрухою, Наталією Миколаївною, не дуже. – Вона вважає себе просто неперевершеною господинею! – розповідає Софія про свекруху. – Тому завжди, коли приходить в гості, робить зауваження. «Це ти таке прання назбирала? Кошмар!», «Ти не ображайся, але наліт всередині унітазу – це ганьба!», «Думаю, що це у вас так темно в кімнаті, а це просто люстра брудна, сто років вже не мита!»…

Точно так само з деяких пір свекруха поводиться і зі онуком. Розмови про іграшки, мультики безапеляційно перериваються, і починається «розбір польотів». – Те, що ти дурницями любиш займатися і час втрачати, я знаю! – каже онукові бабуся. – Давай-но краще розкажи мені, що корисного ти робив. Тобі взагалі-то в школу вже скоро.

Читати навчався? У прописах писав? Щось не віриться. Неси-но сюди буквар … Вечір з бабусею перетворюється в екзамен. – Сто разів уже говорили, і я, і чоловік, що не треба так – марно. По-іншому Наталя Миколаївна просто не вміє!

Інша бабуся, мати Софії – звичайно ж, за класикою жанру, повна протилежність: балує, завалює подарунками, загодовує солодощами, все вирішує і нічого не змушує. Ще й батькам скаже – не грузіть дитину, мовляв, залиште їй дитинство! Само собою зрозуміло, дитина від неї без розуму, біжить до неї бігом і радіє, коли баба Катя приходить в гості.

– От і не знаю, що робити! – радиться з подругою Софія. – Чи не запрошувати свекруху? Сказати, що ми не святкуємо? Я намагалася! Вона каже – я все одно прийду, онука привітати. Прийде, а там у нас бенкет горою – будуть мої мама з татом, сестра з племінницею, подруга з дітьми. Образиться … Або вже, може, запросити? У такому натовпі вона ж не буде вередувати.

З іншого боку, як запрошувати, якщо дитина, винуватець свята, не хоче? – Проблема в тому, що ти сама її не любиш! – каже Софії подруга. – Ну так, і це теж … Якось не виходить у нас любові, – зітхає Софія. – Не можу я з нею подружитися … – Це твоя справа. А дитині вона все-таки бабуся! Ти повинна виховувати сина так, щоб він бабусю любив.

Ось цього ось «не хочу, щоб вона приходила», «вона зла» – дозволяти не можна! Уяви, якби він про твою маму так – приємно б було? – Про мою маму він так не скаже! – У тому числі тому, що знає твою реакцію! Проте про свекруху йому дозволено говорити все, що завгодно, і він це відчуває …

Читайте також: Просиділа усе літо з онуком, а тепер ворогом доньці стала. Отак допомагай дітям

Не можна так робити. Ти повинна пояснити дитині, що Наталя Миколаївна його любить – ну, трошки по-своєму, але тим не менше! Що вона бажає добра. І на День народження запрошуй її обов’язково, тим більше з подарунком …

А як думаєте Ви – запрошувати або не запрошувати бабусю-свекруху? Дитина має право на свій День народження запрошувати тих гостей, які йому приємні? А може, правда, нічого загострювати конфлікт? Мудра мати повинна налагодити відносини онука і бабусі? Або ніхто нікому нічого не винен? Ви на чиєму боці?