fbpx
Культура

Масляна або сирний тиждень 2020: точна дата та особливості святкування

Масляна – веселе, смачне і ситне свято, яке здавна вшановувалося слов’янами. У це свято наші прадіди прощалися з холодною зимою і очікували на прихід довгоочікуваної весни.За матеріалами:КаналУкраїна

В цей період проводилися гучні гуляння, оглядини і сватання. Про точні дати початку і закінчення Масляної в 2020 році, а також про традиції сирного тижня читайте в нашій статті.

Масляна славиться своїми народними гуляннями на свіжому повітрі, іграми, катаннями, стрибками через вогнище і cпaлювaнням опудала зими. Свої традиції свято зберегло ще з язичницьких часів, коли воно означало поклоніння Сонцю і було приурочене до дня весняного рівнодення.

Християнська церква залишила давній слов’янський звичай зустрічати весну, але приурочила його до початку Великого посту.

Читайте також:Сильна Молитва на початок тижня. Щоб тиждень почався добре і легко, щиро моліться цією молитвою вдома чи будь-де, і Господь дасть Вам те, що Ви просите

У церковному ж календарі період Масляної називається Сирна седмиця. Вона проходить рівно за тиждень до Великого посту. Таким чином, з початком періоду християнства дата Масляної стала залежати від святкування Великодня.

Коли Масляна в 2020 році?

Щоб відповісти на це питання, достатньо поглянути в церковний календар і подивитися на дату Великодня. Масляна не має фіксованої дати і щороку святкується в різні дні. У 2020 році православні християни святкують Великдень 19 квітня.

Масляну заведено відзначати за тиждень до Великого посту, який починається за 7 тижнів до Великодня. 2 березня 2020 року, починається Великий піст та буде тривати до 18 квітня. А ще за тиждень до цього, з 24 лютого по 1 березня, буде Масляна.

Читайте також:Лист, написаний ІСУСОМ до кожного із НАС. Варто прочитати всім

Традиції святкування:

Взагалі сирний тиждень складається з двох головних періодів: перші три дні – це вузька Масляна, а решта чотири дні – вже широка Масляна. А ще кожен день Сирного тижня називається по-різному і має своє призначення. Тут є і загравання, і тещині млинці, і посиденьки зовиці.

Масляна також називається М’ясопусний тиждень. Це важливий етап підготовки до Великого посту, коли молочні продукти, сир та яйця можна їсти без обмежень, а ось м’ясо вже не дозволено.

Головна страва святкового столу на Масляну – це, звичайно ж, млинці, які своїм виглядом символізують сонце. Також в обов’язковому порядку господині готують вареники, пироги, булочки, оладки та інші частування.

You cannot copy content of this page