На Водохреща вся вода освячена: чи тече свята вода з крану?

На жаль, багато-хто вірить в те, що в деякі церковні свята вода з під крану є освяченою, але чи дійсно це так, чи з крана течетне свята вода, чи звичайнісінька, відповідає священик Никада.

Вода стає святою лише тоді, коли її освятить священик за допомогою спеціального обряду. Відповідно, якщо вода не освячена священнослужитилем, вона не може вважатися святою, тому сказати, що з крана тече свята вода не можна.

Тепер розглянемо питання про те, чи тече свята вода з крана в день Хрещення Господнього, адже існує помилкова думка віруючих, що вся вода в природі на це свято стає освященою, і досить набрати її з крану, і вода буде святою. Ні, це помилкова думка, вода сама не стає святою, її в будь-якому випадку і, навіть в це свято, повинен освятити священик.

Свята вода з-під крану буде такою, якщо священик в хрещення Господнє прийде на водосховище, з якого постачається вода до вашого помешкання, і освятить воду, у всіх інших випадках вода з-під крану не буде святою, яке б православне свято не було б. Доказом цьому є те, що перед тим, як допустити людей до купання в день Хрещення Господнього в ополонці, воду освячують за допомогою спеціального обряду.

Читайте також: У ніч проти Водохреща можна загадувати будь-яке бажання

Якщо вам хочеться вірити в святу воду з-під крану, це ваше право, але знайте, що свята вода з-під крану не тече, і в неї вірять лише ті люди, які лінуються прийти до церкви на Водохреща, відстояти службу або просто отримати святу воду в храмі.

Джерело.