fbpx

Народні прикмети на 25 вересня-день Артемона

У народі Артемона називали змiйовик, оскільки відзначали, що змiї в цей день поступово повзуть в укриття. Пише Depo. 

У церкві 25 вересня вшановується пам’ять святого мученика Артемона, який жив у IV столітті і відомий як італійський єпископ. Свого часу Артемону вдалося навернути в християнство велику кількість людей, які раніше були язичниками. У результаті, була утворена ціла громада, для якої Артемон спорудив і освятив храм. Однак у той час країною правив імператор Діоклетіан, відомий своєю нетерпимістю по відношенню до християн. Тому Артемон був заарештований, але зумів втекти з в’язниці і продовжував довгий час проповідувати. Одного разу новонаверненими було зруйновано язичницьке капище, а самі язичники в якості помсти напали на храм і вбuли Артемона.

У народі Артемона називали змiйовик, оскільки відзначали, що змiї в цей день поступово повзуть в укриття, щоб перечекати зиму. Загалом відзначається два зміїні свята – восени і навесні.

Говорили, що 25 вересня на Артемона навіть змiї в ліс йдуть – це означало, що настали холоди. Дійсно, відзначали, що життя навколо нібито завмuрає – принаймні, в лісах вже рідше можна було зустріти диких тварин. Дні ставали коротшими, а вранці вже траплялися заморозки. 25 вересня можливий навіть і сніг. Вважається, що день 25 вересня дуже важливий для мисливців, і сьогодні востаннє в цьому році можна вполювати якогось звіра, повернувшись додому із здобиччю.

Читайте також: 15 основних причин, чому ваша дружина стала злою і дратівливою

З цього дня життя тварин в лісі завмuрає, в свої права вступає осінь, а змії перебираються в ліси з полів. Вважалося, що гадiв скликає до себе святий Артемон, який закриває їхні нори на замок, до нього зверталися з проханням захистити від зміїного укусу. У цей день не можна було ходити в ліс, щоб не стати жеpтвою змій, які перебиралися в нори на зиму.

Народні прикмети на 25 вересня

Якщо людина народилася 25 вересня, то її талісманом є камінь александрит

Якщо на Артемона хоча б зайця yб’єш, то згодом полювання буде дуже вдалим

На деревах 25 вересня багато жовтого листя – буде рання осінь

Дощ іде – буде довга зима

Бур’яни ростуть високо – прикмета, що снігу багато випаде

Вхід в нору крота розташований з північної сторони – зима теплою буде. Якщо нора з Півдня – чекай холодну зиму, зі Сходу – суху, із Заходу – сиру і сніжну

На дубі багато жолудів – прикмета, що буде тепла зима і родюче літо

Грім гримить 25 вересня – осінь теплою буде.

You cannot copy content of this page