fbpx

Народні прикмети на Івана Купала: як залучити добробут на весь рік

Церковний зміст свята тісно перемішався з народним, і найбільш сильні традиції і перевірені прикмети дійшли до наших днів у практично незмінному вигляді.

У ніч на Івана Купала необхідно розвести велике багаття і перестрибнути його з тією людиною, в яку ви закохані: вогонь допоможе розпалити почуття в серці коханого або коханої.

Стрибок через багаття на самоті здатний вилікувати хвороби і подарувати удачу на цілий рік.

У згасаючому багатті прийнято спалювати старий одяг і всі речі, пов’язані з подіями або людьми, яких ви бажаєте забути. Вважається, що полум’я купальського вогнища здатне очистити енергетику і знищити непотрібні прив’язки.

Ще однією незмінною традицією святкової ночі вважається нічне купання в озері або річці. Після стрибка через багаття незаміжньої дівчини необхідно стрибнути в воду так, щоб її квітковий вінок з голови поплив по воді.

Плетіння вінків – обов’язковий звичай цього свята. У вінок із польових квітів «вплітається» найзаповітніше бажання, після чого вінок пускають за течією річки.

На світанку купальського дня потрібно зібрати першу росу: вважається, що з її допомогою можна захистити будинок і сім’ю від злого чаклунства. Також цієї росою вмивалися, щоб «змити» з себе хвороби і злі слова, сказані в спину.

Похід в баню в цей день – не тільки вкрай корисне, але ще і енергетично сильне дійство: в банному окропі потрібно заварити цілющі трави: кропиву, деревій і м’яту. Розведеним відваром потрібно вимити волосся і тіло: цей обряд допоможе позбутися від пристріту.

У купальський день опівдні прийнято обливати всіх зустрічних водою: це дія покликана викликати дощ.

Легкий, «грибний» дощ на Івана Купала означає прихильність Вищих сил, тоді як гроза говорить про те, що Небеса гніваються на людей.

Прийнято вважати, що трави та коріння в Купальський день володіють магічною і цілющою силою. Саме тому травники намагалися зібрати якомога більше рослин до настання темряви.

Вважається, що особливою силою на Івана Купала наділений звіробій: зібрані трави збирають в вінички і вішають над вікнами і вхідними дверима з зовнішньої сторони. Повішені правильним чином, букети звіробою здатні захистити будинок від злих духів.

На Купала молоде подружжя необхідно разом зварити і з’їсти щі з кропиви: ця страва зміцнить сімейні узи і збереже любов від чужої заздрості.

Купальської ночі прийнято шукати чарівну квітку папороті: людина, яка знайде квітучий всього одну хвилину папороть, отримає величезну силу.

Зустріти купальський світанок – на превелике щастя на весь рік.

Увечері на Івана Купала необхідно накрити стіл і повечеряти всією сім’єю: така трапеза зміцнює і зберігає енергетичне поле роду.

Читайте також: Жодних вибачень: 15 речей, за які порядна жінка ніколи не повинна перепрошувати

Джерело.

You cannot copy content of this page