– Навіщо бабусі у 83 роки 20 тисяч доларів? Вона їх що, солити по осені буде? Банки з помідорами, з компотами, з огірками, з грошима? Так чи що? – дивується Карина і неймовірно сердиться на стару

У Карини і її чоловіка були не райдужні часи: троє дітей на утриманні; однокімнатна квартира, перероблена в крихітну двокімнатну; значний дефіцит сімейного бюджету через два креди.

Тому збіг обставин, що спричинили за собою перспективу отримати спадщину, жінка сприйняла як манну небесну.

– Самі в мамину квартиру переїдемо, там місця на всіх вистачить. Нашу продамо, з боргами розрахуємося. На море з’їздимо, врешті-решт! – розмріялася Карина, упустивши одну важливу деталь: її бабуся – теж спадкоємець першої черги.

Розумні люди, почувши вигадки Карини, відкрили їй очі на цю деталь. Але Карина мислила позитивно: навіщо бабусі половина квартири? Ні-ні, бабуся благородно відмовиться від спадщини заради благополуччя внучки і трьох правнуків. Інакше і бути не може!

Нотаріус розвіяв всі її ілюзії: спритна пенсіонерка вже «застовпила» за собою половину трикімнатної квартири. Тому з нотаріальної контори Карина відразу поїхала до бабусі.

– Уявляєте, що вона заявила? Квартиру – продати, гроші – поділити! Вона навіть попередню вартість дізнатися примудрилася! Сорок тисяч доларів! І хоче рівно половину, і ні копійкою менше! Живе одна в двокімнатній квартирі, в нормальній, не як у нас. Пенсію отримує більшу. І все їй мало, – Карина була готова битися в істериці.

Небайдужі люди розділилися на два табори: «Навіщо бабці стільки грошей? На тому світі вони не потрібні!» і «Має право згідно із законом! Нехай сама розпорядиться своєю часткою спадщини, це нікого не стосується!»

Других Карина відразу оголосила ворогами: та що вони розуміють! Тут троє дітей без моря залишаються! А ось поради від перших вона ретельно намотала на вус:

Визнати бабусю недієздатною. Пригрозити залишити в самоті в скрутну хвилину. Відмовитися продавати квартиру і чекати. Шантажувати правнуками.

Варіанти були один іншого кращий, але скористалася Карина лише двома – другим і четвертим. Не сильно це жінці допомогло: бабуся, міцний горішок, вести мирні переговори з шантажисткою відмовилася.

У стані «ворогів» трохи виявився і чоловік Карини.

– Він якось припустив, що моя бабуся хоче вирішити проблеми зі здоров’ям. Так в такому віці всі гроші світу їх не вирішать! Це у нас ще все життя попереду. А чоловік … сам заробити не може, ще в благородство грати намагається! – злилася Карина.

Наслухавшись порад, вона навіть спробувала «подружитися» з бабусею, щоб проблема вирішилася миром, і кожен залишився при своєму: Карина – при спадщині, її бабуся – при своїх квартирі і пенсії. Теж не вийшло: бабуся, яка три роки тому розміняла дев’ятий десяток, твердо стояла на своєму.

У підсумку, після встановленого терміну, спадок було продано, гроші поділені.

З бабусею Карина не спілкується. Вважає, що та зрадила внучку і правнуків за двадцять тисяч зелених.

Зараз Карина вирішує проблему з розширенням житлоплощі. Після погашення кредитів у неї на руках залишилося трохи менше десяти тисяч.

Якщо продати їх однокімнатну хрущовку, то ймовірність купити хоча б двушку дуже велика. Так, це не швидко, але було б бажання …

Правда, Карина вперлася – вона хоче трикімнатну квартиру, на покупку якої могли б, але не ніяк хочуть, скинутися батьки її чоловіка. Але це вже зовсім інша історія.