fbpx

Навіщо терпіти жінку піся 40 років або … коли ми, чоловіки, йдемо

Чим ближче я до сорока років, тим більше знайомих ровесників розлучаються. Деякі йдуть не до молоденьких, але більшість – просто йдуть. Тому що більше не можуть.

Тому що життя з сучасною емансипованою жінкою не виправдовує психозатрат дорослого і вже давно не гіпeрсeксyaльного чоловіка.

Решта терплять. З міркувань відповідальності і жадібності: а що буде з дітьми, а що скажуть родичі, а як я буду жити, якщо віддам або розділю «нажите в спільному шлюбі» квартиру, дачу, машину?

По-справжньому щасливі одиниці, та й то не розбереш – щасливі вони чи так добре навчилися обманювати самі себе.

Я не буду писати про жінок гидоти. Я просто напишу про чоловіче щастя. Чули про таке? Я теж не чув.

«10 способів зробити жінку щасливою». «20 можливостей довести її до …». «100 слів, які хоче чути твоя кохана». Бренд «Жіноче щастя» лізе з усіх щілин – тільки ухилятися. Що ж до щастя чоловічого, то соціальний запит на цю справу під негласним табу. Про те, як зробити чоловіка щасливим, якщо хто і заїкається, то знову жінки.

Або через шовіністичне «хі-хі», або через гламурне «сю-сю». Щоб на цю тему всерйоз, публічно і зрозумілою мовою говорили самі чоловіки, я не чув жодного разу. Ми переконали себе в тому, що подібні дискусії – це ознака слабкості. І щоб подолати цю помилку, потрібно занадто багато сміливості і неполіткорректності – в сучасному світі стільки не буває.

Насправді, ця презумпція тиші – з почесної колекції застарілих гендерних стереотипів, які ще тримаються тільки тому, що нікому не спало на думку їх зламати. Якщо транскрибувати це помилкову мужність в жіночий дискурс, вийде щось на кшталт: «Наша жіноча доля – любити і терпіти». З тих пір як такі висловлювання були популярні, жіноча емансипація зробила величезний крок вперед.

Настільки величезний, що, схоже, настав час для емансипації чоловічої.

Ні, я не кличу нікого на мітинг, не пропоную складати прокламації і боротися за права чоловіків. Я просто зараз запропоную і тобі, чоловік, і тобі, жінко, знайти вагому відповідь на одне нехороше питання. Звучить воно ось як:

«А навіщо нам взагалі людина жіночої статі – з усим її сьогоднішнім культурно-ідеологічним навантаженням – після того, як цій людині виповнюється 40 років і вона остаточно втрачає єдине, що в ній було жіночого – зовнішню привабливість? Що нам тепер з ним робити?»

– Сам поміркуй, – віщає мені за склянкою безалкогольного мохіто черговий ровесник, який учора подав на розлучення. – Чому я повинен і далі все це терпіти ?! Давай дивитися на речі зі здоровим цинізмом, відкинувши всю цю любовь-морковь, яку євреї придумали, щоб грошей не платити.

Повний пакет жіночих послуг коштує сьогодні, приміром в Москві, від 30 до 100 тисяч на місяць – залежно від їх якості. Варіантів до фіга, і я можу собі дозволити будь-що. Секретарка з iнтuмoм, наприклад, коштує 70-80 тисяч. Додаємо сюди 10 тисяч якийсь тітоньці за щотижневе прибирання вдома – і виникає питання: «Навіщо мені ця бліда, неадекватна істеричка, яка до того ж ще й курить в квартирі?» Інший варіант: знімаю за 30 тисяч якsйсь розкомплексованіq студентці хорошу квартиру з правом регулярного відвідування по п’ятницях. Нарешті, можна просто стати постійним клієнтом елітного бoрдeлю.

– А сімейний затишок? А діти? А душевне тепло?

– Так, це дорогого коштує. Але ж немає вже нічого – ні тепла, ні затишку, ні виховання матір’ю в своїх дітях поваги до батька! – ровесник раптом завівся так, ніби в склянці у нього не мохіто, а гoрілка з пивом. – Ні і бути не може! Тому що 90 відсотків жінок великого міста, навіть якщо вони виросли в провінції, дуже швидко стають такими ж, як моя дружина.

А що залишилися занадто мало, щоб ризикувати і вступати з ними в шлюб. Що ти з нею зможеш зробити, якщо вона впаде в неадекват? Закон, культурні норми – все не на твj]q стороні. Ти можеш тільки піти. Зазнавши великих втрат.

Для чого чоловік одружується? На це питання є відповідь романтична і невірна. Насправді, в будь-якому союзі чоловіка і жінки неминуче включається якась економіка взаємин, якесь «ти мені – я тобі» – і порушення цього неписаного регламенту неминуче веде якщо не до руйнування шлюбу, то вже точно до зникнення любові.

Уявіть собі, наприклад, що Ваш чоловік іде в беззаперечний пасив, втрачає прагнення хоч у чомусь домінувати на життєвому полі. Які будуть Ваші дії? Правильно, він дуже скоро побачить згаслі очі своєї дружини. Точно так само і жінка, якщо втратить в собі все жіноче, крім отих органів, рано чи пізно вб’є себе в очах чоловіка. Бути безвідповідальною по відношенню до чоловіка – це її право, дане їй законом і не оспорюване культурними нормами.

Але після 35-40 настає період відмирання ілюзій, природа розставляє все по місцях. У переважної більшості чоловіків тепер немає жодної причини для того, щоб щиро продовжувати з такою жінкою постійні відносини. Ті, хто встиг вляпатися, починають відчувати непереборне бажання піти. Тому що єдине «я – тобі», яке було у цієї жінки, – це її краса неземна, якої більше немає.

А значить – якщо тільки її супутник життя не володіє маніакальним терпінням – така жінка приречена на розлучення. Чоловік просто не може її не залишити. Залишаючись з жінкою без найменшого «я – тобі», він втрачає у власних очах право називатися чоловіком.

Але з точки зору закону і моралі, він виявляється при цьому в повному лайні. Того самого сучасного закону і сучасної моралі, які не заперечують проти безвідповідального ставлення жінки до чоловіка.

Пакет жіночих послуг як альтернатива шлюбу з емансипованої особливої ​​- погляд, звичайно, варварський, але все більш популярний, а тому заслуговує осмислення. Далі слабкими нервами жінкам краще не читати, тому що зараз я включу на повну потужність холодний душ чоловічого прагматизму.

Це проблема, про яку ми, чоловіки, чомусь мовчимо, як риба об лід. Покажіть мені статтю в якомусь глянцевому журналі з ось таким заголовком: «100 причин терпіти жінку в своєму будинку після 40 років». Або таким: «10 причин терпіти жінку в своєму будинку після 40 років». Або хоча б таким: «5 причин терпіти жінку в своєму будинку після 40 років».

Немає таких публікацій. І причин таких немає. Крім однієї єдиної. Але про неї не прийнято писати в глянцевих журналах.

Терпіти жінку після 40 років у своєму будинку можна тільки в тому випадку, якщо після 40 років вона НЕ втрачає своєї жіночої привабливості. І в 50 років не втрачає своєї жіночої привабливості. І в 60, і навіть в 90.

Якщо вона розуміє, що жіноча привабливість – це не тільки обличчя, грyди і сiдниці. І навіть не загальні погляди і духовна спорідненість – поняття, якими так любить маніпулювати емансипована жінка. Жіноча привабливість – це вміння зарядити собою повітря. Гармонізувати світ хоча б в межах окремо взятого будинку.

Не гвалтувати чоловічу і жіночу природу, а дати своєму обранцеві те, без чого він не може відчувати себе щасливим чоловіком: повага, легке домінування, спокій. І без істерики вимагати від нього всього того, без чого не може бути щаслива жодна жінка в світі, як би вона себе ні позиціонувала. Це почуття захищеності і все, що з нього випливає – ніжність, щедрість, вірність.

Шановні дівчата і жінки, Ви, звичайно, можете і далі експериментувати і тішити себе ілюзією, що Ваш експеримент вдалий. Я навіть не здивуюся, що Вашу думку підтвердить Ваш чоловік. Ось тільки чи впевнені Ви, що він ще жодного разу не забивав в пошуковику фразу «секретарка з iнтuмoм»? Або «оренда квартири, оплата нaтyрoю»? Правда, впевнені? Точно точно? Поговоримо років через десять.

Автор – Дмитро Соколов-Митрич

You cannot copy content of this page