– Навіть не намагайтеся мене вмовити! Сказала розлучаюся, значить розлучаюся! – каже подруга моєї матері після 40 років шлюбу

Вона, помітивши незрозумілі погляди, вирішила відкритися і пояснити їм, чому вона вирішила розлучитися. Я сиджу в кутку на дивані і гортаю газету, намагаючись створити видимість, що зовсім не зацікавлена ​​цією розмовою.

Тут тітка Галя починає розповідати про те, що вже терпіти не може свого чоловіка, про те, що у неї більше немає сил. А на запитання однієї з подруг, в чому ж причина, вона відповідає, що не збирається більше бути йому прислугою. Джерело

Думаю, тут варто відзначити, що їхня сім’я була звичайнісінькою сім’єю, а чоловік був звичайною людиною, від якого ми ніколи не бачили ніяких проявів жорстокості або грубості по відношенню до тітки Галі. Я, як себе пам’ятаю, ніколи не чула ні про які скандалах в їхній родині. Але, як виявилося, всі ці роки вона чекала, коли ж нарешті діти виростуть, щоб піти від свого нелюбого чоловіка.

Минуло небагато часу, і жінка вирішила піти додому, до некоханого чоловіка, але знову з думками про розлучення. Я спустилася її проводжати, вона мені по дорозі говорить:

– Яночка, скажи, що хоч ти мене розумієш і підтримуєш!

Читайте також: “Видно, що з села: ні почуття стилю, ні фігури гарної”: Андрій проти волі одружився, та дружину цікавили тільки вечірки в нічних клубах та розваги з хлопцями, і часто не з власним чоловіком

Я? Як я можу зрозуміти жінку, яка ось уже 40 років живе в шлюбі зі своїм чоловіком, народила йому дітей, а тепер хоче розлучитися і каже, що він її використовував? Хіба можна було терпіти таке 40 років? Якщо так, значить – не особливо вона і мучилася в цьому шлюбі. А чому вона раніше не пішла від нього? Чому вона залишалася з ним протягом 40 років?

Хіба не виходить, що це вона його і використовувала, щоб він забезпечував її і виростив дітей, а тепер, коли їм нічого від нього потрібно, можна кричати, що він диктатор і бігти від нього!