fbpx

Не можна прибирати їжу зі столу. А якщо це правило порушували, потрібно йти до церкви і ставити свічку: Що ще не можна робити у День Петра і Павла, щоб не накликати бiду

Також з цього дня починалися петрівські гуляння, які тривали до першого Спаса. У цей день також завершується Петрів піст.

Що не можна робити у День Петра і Павла:

У це свято не можна працювати, зокрема, це стосується важкої фізичної праці.

У День Петра і Павла уникайте сварок чи конфліктів. Такі заборони діють в усі релігійні свята. Водночас День Петра і Павла – гарний привід попросити пробачення, якщо ви з кимось посварилися.

За традиціями наших предків, у це свято не варто відпочивати на воді. У народі вважалося, що Петро і Павло покровителі рибалок, тому у цей день вони молилися святим, освячували воду і вмивалися джерельною водою. Але рибалки купалися, щоб вода не «забрала їх у жepтву».

Також у День Петра і Павла не можна шити, в’язати, або навіть вишивати.

Читайте також: Сьогодні особливе свято – День Петра і Павла. Ось як потрібно провести його, щоб особливе Боже благословіння вас супроводжувало весь рік, а життя було щасливим

У це свято не можна проводити вінчання. Хоч у День Петра і Павла закінчується Петрів піст, але церква все одно забороняє вживати алкoголь.

За давніми повір’ями, після вечері в день Петра і Павла не можна було прибирати їжу зі столу. Наші предки вважали, що ця їжа залишається для помepлих родичів. А якщо це правило порушували, потрібно було йти до церкви і ставити свічку за упoкій.

You cannot copy content of this page