fbpx

Обeрeжно поцілунок! Які хвороби передаються та як вберегтись

Цілуватися – не таке вже нешкідливе заняття. Крім герпесу, про який всі знають, існують ще більше десяти захворювань, що передаються від людини до людини через поцілунок. Ось деякі з них.

Інфекційний мононуклеоз
Викликається вірусом Епштейна-Барра (ВЕБ). Потрапляючи в організм із слиною зараженої людини, ВЕБ провокує підвищення температури до.39-40 градусів, яка тримається близько 10-14 днів. При цьому у хворого сильно збільшуються шийні лімфовузли, розпухає горло, закладає ніс. Ще один симптомом мононуклеозу – біль в животі, що викликається збільшенням селезінки і печінки (у багатьох пацієнтів жовтіє шкіра і стає темною сеча, як при жовтяниці).

У важкій формі це захворювання може обернутися розривом селезінки, поразкою центральної нервової системи, розвитком гепатиту або пневмонії. У групі ризику – діти 3-10 років, чия імунна система не в змозі дати відсіч підступному вірусу. Дорослі, що пережили сильний стрес, затяжну хворобу, важку опepацію.

Запобіжні заходи. Батькам варто цілувати своє чадо винятково в пухкі щічки. З тієї ж причини не варто їсти з дитиною з одного посуду, пити газовану воду з однієї пляшки і давати малюкові гумові іграшки, що побували в роті сусіда по дитячому майданчику. Що ж стосується дорослих, то убезпечити себе від мононуклеозу можна, відмовившись від поцілунків протягом 10-14 днів після хвороби, коли імунний статус організму особливо низький.

Читайте також:– Мамо. Він посміхнувся і, зітхнувши, закрив очі навіки. А десь далеко біля будинку сиділа літня жінка

Цетомегаловіруская інфекція Збудник – цетомегаловірус. Основні симптоми. Самому запідозрити у себе цитомегалію практично неможливо – дуже вже він схожий на гостру респіраторну інфекцію або простуду. Зазвичай ця хвороба проявляється підвищенням температури, нежиттю, болем у горлі і збільшенням лімфовузлів. Правда, замаскований під ГРЗ вірус не відступає протягом 1-1,5 місяців, що і повинно насторожити. Причому у чоловіків цитомегалія протікає безсимптомно, а у жінок найчастіше осідає в сeчостaтeвій системі, викликаючи запалення шийки матки або піхвu.

Боятися цитомегаловірусу варто майбутнім мамам, адже під час вaгітнoсті імунітет жінки природним чином пригнічується. Отже, вона стає легкою здобиччю вірусу. І що найнеприємніше – потрапивши в материнський організм, інфекція швидко передається дитині, викликаючи у нього вроджені дефекти розвитку.

Майбутнім батькам варто обстежитися на TORCH-інфекції перед зачaттям. Якщо підступний вірус не виявлений, можна зітхнути з полегшенням і спокійно насолоджуватися поцілунками всі дев’ять місяців вaгітності. Якщо ж аналіз виявився позитивним, лікар призначить вам препарати, що дозволяють контролювати кількість вірусу в організмі, стримуючи його розвиток.

Виразкова хвороба шлунка Причина – в бактерії хелікобактер пілорі. У 30% «язвенників» хвороба може протікати безсимптомно. Решта ж 70% відчувають гострий біль під лівими ребрами, відразу після прийому їжі або через 30-60 хвилин після їди. Втім, для виразкової хвороби характерні і голодні болі, що виникають натщесерце і проходять після прийому їжі.

У групі ризику – люди з ослабленим імунітетом, дисбактеріозом. Здоровий імунітет здатний протистояти атакам бактерії.

Джерело

You cannot copy content of this page