Одиниці це роблять правильно: Промиваємо і закапуємо ніс дітям

Перше, ніж застосувати краплі, треба очистити носові ходи від слизу і кірок. Старші діти можуть видути ніс, а маленьким соплі слід спочатку розрідити – закрапати “Аквамарісом”, “Носолем”, “Соліном” чи самостійно приготованим розчином (1 ч. л. кухонної солі розчинити у склянці перекип’яченої води).

Категорично заборонено “заливати” носики соляними розчинами зі шприца. Це може забити слухову трубу чи спровокувати отит. Найкраще купити в аптеці препарати у вигляді спреїв – більше, ніж дозволено, вони не впорскнуть, та й рівномірно розподіляться по слизовій носа. Застосовувати спреї можна вже з року.

Читайте також: Забудьте про відхаркуючі засоби: 7 заборон від Комаровського при лікуванні кашлю

Лікарський розчин потрібно вводити в ніс із піпетки. Дітям старшого віку краплі можна закапувати, коли вони сидять із ледь закинутою та повернутою на бік головою або лежать на спині, не підкладаючи подушки. Менші діти мають напівлежати на спині, руки їм можна притримувати.

Для того, щоб закапати, варто набрати у піпетку розчин та підняти вертикально над кінчиком носа. Не торкаючись піпеткою до носа, ввести 2-3 краплі спочатку в одну, а через хвилину – у другу ніздрю.

Джерело.