Ось скільки можна тебе вчити? Ти ж доросла жінка, а розкидаєш гроші направо і наліво. Ось навіщо ти купила сковороду? У нас же є одна. Пристойна. Вона мені дісталася від бабусі. Ну подумаєш, відвалилася ручка?

Він волочився за нею тінню, час від часу наступаючи на задники домашніх капців, і щось бурмотів. Голос звучав монотонно, як під час сеансу гіпнозу, а очі намагалися просвердлити в лопатках два наскрізних отвори. Жінка робила різкі рухи руками; такими відмахуються від докучливих серпневих мух, а він ще більше нахилявся вперед, немов брав розгін на гоночних лижах:

– Ось скільки можна тебе вчити? Ти ж доросла жінка, а розкидаєш гроші направо і наліво. Ось навіщо ти купила сковороду? У нас же є одна. Пристойна. Вона мені дісталася від бабусі. Ну подумаєш, відвалилася ручка?

Через деякий час він міняв пластинку і докоряв в тому, що дружина багато їсть, довго приймає ванну, вибрала невдалий фасон спідниці і колір помади. Не вміє ходити на підборах і правильно спати, щоб на ранок обличчя не нагадувало жатку.

По-іншому чеше п’яти об килим, занадто завзято засмажує яєчню, неправильно нарізає огірки і не тим соусом заправляє салат. Вона подумки вставляла у вуха беруші, а він перекладав в нову площину свій монолог.

У дитинстві ми з мамою часто приходили в гості до сусідки тітки Ніни. Пили ледве теплий чай з тертим пирогом, а потім я захоплено гралася іграшками. Через деякий час в замку повертався ключ, сусідка здригалася і кидалася до шафи. Вивалювала весь вміст на підлогу і починала складати заново, так як чоловік звірів, коли заставав її без діла.

Чоловік моєї однокласниці – філолог. Коли він злий – накидається на дружину із зауваженнями: «Ти неправильно будуєш речення а слово «бабайка» вже давно ніхто не вживає. Крім того, слід говорити алфавіт, а не алфавіт, взяв, а не взяла».

Відомий художник-ілюстратор Фаворський постійно в нижньому правому куті своєї роботи домалював собачку, кішку або хом’яка. Редактор починав обурюватися, автор доводити свою правоту, і в підсумку собачка виявлявся ліквідованим. Коли художника запитували в чому прикол, той охоче пояснював: «А невідомо, до чого б присікався редактор, якби не було псини».

Читайте також: Він закохався, його любов зaвaгiтніла. Одразу подав на розлучення. Ось тільки поки ми розлучалися, з’ясувалося, що з вaгiтнiстю дівчина помилилася, і дитинкu не буде. Чоловік відразу розлучатися передумав

У кожного з нас є свої недоліки, слабкості, похибки і недосконалості. Своя манера розмови, звичка їсти насіння, підбивати подушку, хрюкати під час сміху і покусувати нижню губу. Ми по-різному збираємо валізи, відкидаємо на друшляк макарони і вигулює мопсів.

Тільки якщо кохана людина наполегливо акцентує увагу на «мінусах», не помічаючи плюсів, – значить проблеми у неї, а не у другої половини. Адже як говорив Ремарк: «Жінок слід або обожнювати, або залишати. Все інше – брехня».

Автор: Ірина Говоруха, знайдено в мережі