fbpx

Освіжаючий спрей для текстилю з лаванди – рецепт із Провансу для ідеальної білизни

Спрей для текстилю допомагає вирішити відразу кілька завдань: освіжає кімнату і допомагає позбутися від запахів, які в’їдаються в тканини штор і м’яких меблів, відганяє комах і наповнює приміщення ароматом. Лаванда цьому сенсі універсальна – в неї не нудотний терпкий запах, який добре поєднується з безліччю інших квіткових і трав’яних ароматів, вона заспокоює і зігріває, і її бояться комарі, міль, жуки й інша живність.

Також це один з найбільш недорогих видів рослинної сировини, ефірна олія лаванди абсолютно доступна, та й суху лаванду можна купити в аптеці. Ну, а що стосується текстилю, то лаванда – кращий друг шаф і шафок.

Як приготувати традиційний провансальський спрей для текстилю:

  • 200 мл дистильованої води
  • 2 столові ложки горілки
  • 20 крапель ефірної олії лаванди

Все це переливається в ретельно вимиту і висушену пляшку з розбризкувачем (спочатку розчиніть ефіри в горілці і потім змішайте з водою), і наноситься на штори, м’які меблі, постільну білизна в шафі, халати і рушники.

Читайте також: Тюль стане білосніжним: всього один простий інгредієнт допоможе позбутися від жовтизни!

Можна це робити після прибирання, в якості фінального акорду. А ще можна освіжати так постільну білизну в середині тижня, якщо ви поки не готові її міняти, або якщо ви хочете допомогти собі краще заснути.

Якщо чистий запах лаванди вам не подобається (для декого він занадто трав’яний і навіть аптечний), то візьміть 15 крапель лаванди і 5 крапель лимона, або апельсина, або базиліка (ці олії додадуть свіжу солодкувату ноту).

Джерело.

You cannot copy content of this page