fbpx
Поради

П’ять речей, які пoтрiбно знати про м’ясний фарш

М’ясний фарш – досить таки універсальний продукт. Рублене м’ясо можна використовувати у складі страв, подати як основне блюдо або ж змішати з іншими інгредієнтами і зробити з нього начинку. Продукт власного виробництва, багато в чому завдяки своєму складу, виходить якісніше магазинного, і вже достеменно смачніше. Теоретично у технології приготування фаршу немає нічого складного – була б м’ясорубка або комбайн під рукою. Але насправді в процесі нерідко виникають складнощі.

Для того щоб готовий результат не розчарував, важливо знати деякі особливості і правила приготування домашнього фаршу.

Колір

Свіжий фарш має яскравий червоний колір. Через якийсь час м’ясо починає темніти – це абсолютно нормально і зовсім не означає, що м’ясо вже не можна їсти. Якщо фарш не має специфічного запаху і слизy, липкої текстури, він безпечний для вживання, незважаючи на його не настільки привaбливий колір.

Читайте також: «Тiкай із села! Твої свекри всю силу молоду з тебе вuп’ють»: Коли пoхoвала маленького синочка і чоловіка, приснився змyчeний вітчим

Холод

Крім якості самого м’яса, хороший фарш від поганого відрізняє структура. Поганий швидко почне «розтікатися», жир буде витікати, а м’ясо прилипати до рук – і з усіма цими проблемами доведеться зіткнутися ще до того, як м’ясо потрапить на сковороду. Виною всьому тепло навколишнього середовища, що руйнує структуру м’яса. Щоб цього не сталося, перед помелом м’ясо і деталі мясорубки необхідно охолодити. Заморожують нарізане кубиками м’ясо до тих пір, поки краї не стануть жорсткими, а середина все ще буде залишатися м’якою.

Сіль

Ще одним важливим фактором, що робить істотний вплив на структуру фаршу, є сіль. Хлорид натрію розчиняє м’язові білки і витягує вологу. Варто додати сіль раніше часу, і з соковитим, досить щільним фаршем можна буде розпрощатися. Тому солити фарш слід безпосередньо перед приготуванням.

Зайвий контакт

Витрачаючи на приготування більше зусиль і часу, ви можете зробити тільки гірше. Принцип, чим довше проходить обробка інгредієнтів, тим краще буде результат, з фаршем не працює. Всі додаткові розминання, втирання спецій та інші маніпуляції так чи інакше змінюють структуру фаршу. Будь то фрикадельки, котлети або м’ясний рулет, зведіть контакт з м’ясом до мінімуму і не чіпайте фарш при кожній можливості.

Термін зберігання

На відміну від шматка м’яса, фарш можна зберігати в холодильнику значно менше часу. Подрібнене м’ясо має більш сприятливе середовище для розмноження бактерій і вважається продуктом, який швидко псується. Час зберігання фаршу в сирому вигляді в холодильнику не повинно перевищувати 2-х діб. Якщо ви поки не збираєтеся його готувати, краще прибрати його в морозильну камеру, де він може зберігатися до 4-х місяців.

Джерело.

You cannot copy content of this page