fbpx
Культура

Паска, яйця і свічки сьогодні мають особливу силу і значення. Поводьтеся правильно з символами Великодня, щоб не накликати біду. Ось як правильно це робити

Згідно з пасхальними традиціями і звичаями великодній хліб, яйця і свічки, освячені в церкві на Великдень – основні символи свята – наділені особливим значенням і силою.

Згідно з народними прикметами і звичаями ставитися до паски, крашанок та пасхальних свічок потрібно по-особливому, щоб не накликати біду. Джерело.

У кожного свята є свої традиції і звичаї, свої символи є, звичайно ж, і у Великодня. У народі здавна з великою повагою ставилися до великодніх прикмет і намагалися їх не порушувати. Головні символи Великодня – великодній хліб, фарбовані яйця і свічки освячують у церкві, вони вважаються ритуальними символами, їм надають особливого значення, і ставитися до них потрібно з особливою повагою.

Як правильно поводитися з пасхальним хлібом, фарбованими яйцями і великодніми свічками?

Паска символізує Воскресіння і тiло Господа Ісуса Христа, фарбовані яйця – символ перемоги життя над смepтю, світло церковних свічок означає наш зв’язок з Господом.

Все, що освячене в церкві на Великдень вимагає особливо трепетного до себе ставлення. Шкаралупу від яєць, крихти від паски не викидали, а дбайливо збирали і – або закопували в землю, або спалювали у вогні.

Свічки після пасхального богослужіння зберігали в будинку, як оберіг від усіх бід, запалювали в складні хвилини, недогарки свічок не викидали – відносили до церкви.

Читайте також: На Великдень небо відкрите і чути кожне слово віруючого: Якщо бажаєте щастя, удачі, достатку та благополуччя в родині – читайте ці сильні молитви саме сьогодні

Великодніми свічками благословляють молодят, запалюють, якщо в будинку хтось захворів.

Великодні свічки, згідно з народними прикметами, потужний заxист від злoдіїв, пoжеж, пpистpіту, тому обов’язково повинні бути в будинку.

Великодні свята тривають весь тиждень після Великодня, в 2019 році з 29 квітня по 5 травня проходить святковий Великодній тиждень, протягом якого прийнято веселитися, обмінюватися великодніми подарунками і ходити один до одного в гості і пригощатися святковими стравами.

You cannot copy content of this page