Перехід на літній час: коли саме потрібно перевести стрілки годинника

В Україні вже довгий час прийнято переводити годинник восени і навесні, таким чином переходячи на зимовий і весняний час. Цього разу годинник потрібно перевести в ніч з 30 на 31 березня (останню неділю березня) о третій годині ночі. Годинники переводяться на годину вперед, тому і часу для сну в нас буде на годину менше.

Таким чином, люди будуть спати на годину менше, що може позначитися на їхньому самопочутті. Переведення стрілок на літній час може викликати депресію, дратівливість, стомлюваність і зниження працездатності.

Як пережити перехід на літній час:

– бажано скоротити кількість стресових ситуацій у житті;

– уникати фізичних і емоційних навантажень, в ідеалі – влаштувати організму невелике розвантаження;

– за тиждень до переведення лягати спати на 15 хвилин раніше, ніж зазвичай, щоб допомогти організму адаптуватися до нового часу;

– проводити багато часу на свіжому повітрі – хоча б півгодини прогулянки на день;

– мінімум за годину до сну відмовтеся від використання гаджетів;

– уникайте денного сну;

– не пийте каву після обіду.

Читайте також: 4 кімнатні рослини, які відганяють чоловіків: їх в жодному разі не можна приносити додому

До речі, переведення часу в Україні здійснюється з 1996 року, для цього Кабінет міністрів видав спеціальну постанову «Про порядок обчислення часу на території України» з урахуванням порядку обчислення часу, що діє в країнах Європи.

За ним, щорічно, в останню неділю жовтня стрілки годинників переводять о 4:00 на 1 годину назад, а в останню неділю березня – о третій годині ранку на 1 годину вперед. При цьому перехід щоразу затверджується окремим наказом Мінекономрозвитку.