fbpx

Петров піст: що можна і не можна робити з 20 червня по 11 липня

Петров піст не має постійної дати і залежить від часу святкування Трійці. 2022 року православні віруючі вступлять у піст 20 червня, а триватиме він до 11 липня.

Що можна робити в Петрів піст

Під час будь-якого посту віруючі моляться, починаючи і завершуючи день зверненнями до Господа та святих. Молитви читають перед початком будь-якої справи, захищаючи себе від неприємностей та закликаючи на допомогу Вищі сили. Моляться і перед їжею, завдяки небесам за щасливе і сите життя.

Під час Петрового посту не прийнято ледачкувати. Будь-яка робота, спрямована на благо, допоможе здобути щастя. Важливо пам’ятати, що справи мають бути справді важливими та необхідними, а не руйнівними чи продиктованими негативними емоціями.

З 20 червня по 11 липня 2022 року віруючі намагаються допомагати ближнім, безкорисливо простягати руку допомоги та не відмовляти у посильних проханнях з боку оточення. Будь-яка добра справа окупиться сторицею.

Дотримуючись Петрового посту, треба пам’ятати про лагідність і смирення, не піддаватися на провокації і виховувати в собі найкращі риси характеру. У роботі над собою можна і потрібно покладатися на Вищі Сили – щирі прохання допомоги будуть почуті.

Що не можна робити під час посту

Будь-який піст – це час, коли необхідно звільнятися від усього, що забарвлено негативно. Сварки, конфлікти, лайки, переїдання, пустий спосіб життя – все це не допоможе очиститися і продовжувати духовний розвиток.

Не варто під час Петрового посту впадати у відчай, думати про погане і ставити себе вище всіх інших. Дні, затьмарені негативними емоціями, тягнуться нескінченно.

Під час дотримання посту священнослужителі закликають віруючих відмовитися від розважальних заходів, тривалого перегляду телепередач та дозвільного проведення часу. Вибираючи дозвілля, важливо пам’ятати про духовний та розумовий розвиток.

Заборони посту стосуються їжі. Віруючі дотримуються цих розпоряджень, відмовляючись від продуктів тваринного походження. Варто пам’ятати, що не всім можна обмежувати себе в їжі, і нічого страшного в невеликих порушеннях. Консультації з лікарем і духовним наставником допоможуть підібрати раціон, який не зашкодить організму.

You cannot copy content of this page