По коханню вступити в шлюб не можливо!

Ви запитаєте – чому?

Тому що те, що ми називаємо коханням почуття – «вони подивилися один на одного і закохалися без пам’яті» – це далеко не кохання. Це демонстраційно-рекламне відео.

Там світ нам зображує, якою могло б бути наше сімейне життя. У тому випадку, якщо сім’я дійде до етапу кохання.

Але рекламне відео – хитромудра річ. Згадаймо анекдот, коли чоловік прийшов до брами раю запитав у Ангела, який стояв на чергуванні, чи можна заглянути в пекло і в рай. В раю світило сонце, грала музика, пахла амброзія, а в пеклі блищала світломузика, заклично звучала дискотека, наливали мартіні ну і він попросився в пекло. У пеклі його відразу цап – і в казан з киплячою смолою. «Як же так, тут же було мартіні і диско?» – закричав обманутий мандрівник. «Постійне проживання і разовий туризм у нас відрізняються», – прозвучало відповіддю на його запитання.

Кохання – це сьомий етап!

Перший етап званий закоханістю і є тим самим рекламним відео. Перша стадія це голод і тяга. Голод володіти об’єктом своєї пpистpaсті і тяга отримати від неї всi щасливі моменти, які тільки можливі. Якщо хтось голодний – то побачивши хліб не може від нього відірватися і насититися, його все тягне і тягне відщипнути ще один шматочок. Добре, що такий голод, коли хлібець був відсутній на столі по півроку і більше – залишився в спогадах наших прабабусь.

Але і в сучасному житті ми можемо пригадати подібні аналогії. Коли давно не їли свіжї ароматної полуниці, а приїхавши до бабусі в село відразу отримали ціле відро. Або повернувшись з поїздки виявили на грядках перші ароматні огірочки. Або відкрита віза в США – і світ величезних можливостей вже практично поруч!
А що буде далі?

У другому етапі приходить час насичення. Коли наїдаєшся від пуза. А завтра поспіє ще два кошики полуниці! І ще три відра огірочків! А американці розмовляють іноземною, і анекдоти у них дивні. І дорогий чоловік знову поруч! Ходить туди-сюди, туди-сюди, і ні на хвилину не відлучається.

Третій етап – відрази. Не хочу бачити цю полуницю, набридло вже їсти її щодня з цукром і збитими вершками. І огірки ці прибрала б з очей геть, вистачить з мене консервування. І ніякої б Америки, тут все вкалують з ранку до вечора, зробиш хоч крок в сторону – і опиняєшся без роботи. І очі б мої не бачили цього чоловіка, він чухається і шкарпетки по квартирі розкидає, а сам вимагає: то подай, то приготуй, то випери, а сам, крім як про телевізор, ні про що не турбується.

Сьогодні на цьому етапі як правило шлюби і руйнуються.

Тому що слідом за третій етапом приходить четвертий, в якому головне – терпіння. Ну добре, знову піду збирати цю полуницю і консервувати овочі. І нікуди вже не дітися, англійську треба освоювати і можливо вже мої діти стануть успішними по-американськи. І заміж я виходила зі своєї волі, та й діти підростають, їм з батьком буде краще.

І тоді настає час п’ятого етапу – обопільного безкорисливого служіння. Хоча може і не настати. Адже далеко не кожна дружина може налаштуватися на служіння без допитливих роздумів на тему: а чи служив він для мене в такій же мірі, і не менше? Отримала я від нього достатньо? Або як часто трапляється: починаю прямо з сьогодні йому служити-вислужуватися! Зароблю собі бонусів і в кінці як пред’явлю рахунок до оплати!

Якщо у чоловіка і дружини вийшло з любов’ю і повагою служити один одному – настає шостий етап: співпраця і дружба.

Кохання настає тільки після шостого етапу.  Коли позаду залишилися голод і тяга, прожито пересичення і пройдено огиду, з’явилося терпіння, розкрилося обопільне служіння, проросли дружба і співпраця – тільки на тому етапі з’являється справжнє кохання.

Кохання – це дорога штука і на жаль, вона рідко зустрічається сьогодні. Трохи шлюбів приходять до сьомої стадії, до стадії справжнього кохання.

За статистикою 1-2-3-2-1-2-3 і потім розлучення.

Століття тому його легко можна було зустріти, так як розлучення було нетиповим подією – чоловіки і жінки були орієнтовані на побудову і збереження стосунків. І набагато частіше їх шлюби досягали вищого рівня кохання і щастя.

Сьогодні 80% шлюбів руйнуються і причини цього зрозумілі. Тому що відсутнє розуміння, що відраза – це всього лише стадія. Що терпіння – це необхідна сходинка. Що служіння – це важлива частина шлюбу. Що без дружби не існує кохання і щастя; а зверніть увагу, як в багатьох сім’ях чоловік з дружиною спілкуються один з одним: наважилися б вони точно так розмовляти зі своїми друзями? Так само сильно поpaнити?

Читайте також: Життя в шлюбі складається з 7 етапів. Якби сучасна людина знала про них – відсотків 80 розлучень не було б

Але саме такі 7 кроків – єдиний шлях до справжнього щастя. І краще дізнатися як їх зробити, щоб потім не було сильного жалю за пройдені роки і розбиті в пух і прах мрії.

Джерело.