fbpx
Культура,  Мандри

Подорож – це пригода. Правила мандрівок від Пауло Коельо

Відомий письменник і мандрівник Пауло Коельо пропонує свій підхід до подорожей, який допомагає «прожити» і відчути те місце, в яке ви приїхали.

1. Уникай музеїв.

Порада може здатися абсурдною, але давайте подумаємо: коли ти знаходишся у чужому місті, не цікавіше було б дізнатися його сьогоденне, ніж його минуле? Люди відчувають себе зобов’язаними ходити по музеях, тому що їм з дитинства прищеплювали цей спосіб знайомства з культурою. Звичайно, важливо ходити в музеї, але ти повинен знати, що хочеш побачити, інакше ти будеш залишати їх із почуттям, що побачив пару дуже важливих речей для свого життя, але сам не знаєш яких.

2. Ходи у бари.

Саме там можна побачити життя міста. Я не маю на увазі дискотеки, а ті заклади, де зустрічаються місцеві, п’ють, говорять про Бога і всесвіт і завжди відкриті для бесіди. Просто купи собі газету, сиди з нею і спостерігай за тими, хто приходять і йдуть. Якщо хтось затіває розмову, вступай в неї, якщо навіть тема здасться не цікавою. Ти не побачиш красу дороги, якщо будеш дивитися на неї через зачинені двері.

3. Будь відкритий.

Кращими гідами є місцеві. Вони все знають, пишаються своїм містом, але не працюють на агентство. Просто виходь на вулицю, вибирай людину, задавай їй питання типу: як пройти? Якщо це не вдасться з першим, вийде з другим, і тоді, я запевняю, ти знайдеш чудовий супровід на цілий день.

4. Подорожуй один або, якщо ти заміжня або одружений, з партнером.

Тільки так можна по-справжньому покинути свою країну. Якщо ти подорожуєш групою, ти тільки симулюєш подорож в іншу країну, при цьому продовжуєш говорити своєю мовою, дотримуєшся вказівок гіда і більше думаєш про балачки в групі, ніж про те місце, в яке ти приїхав.

5. Не порівнюй.

Нічого не порівнюй: ні ціни, ні чистоту, ні якість життя, ні транспорт. Нічого! Ти подорожуєш не для того, щоб довести, що ти живеш краще. Знайомся з життям інших і знаходь те, чому ти можеш у них навчитися.

6. Усвідом, що тебе всі розуміють.

Якщо ти навіть не говориш мовою цієї країни, не бійся: я бував у багатьох країнах, де не міг висловлюватися за допомогою слів, але все одно скрізь знаходив допомогу, отримував важливі поради і навіть знаходив друзів. Деякі бояться просто заблукати під час подорожей, якщо будуть одні. Досить просто мати в кишені візитки готелю і в крайньому випадку скористатися таксі, сунувши візитку під ніс водієві.

7. Не роби занадто багато покупок.

Витрачай гроші на такі речі, які тобі не доведеться носити: квитки в театр, відвідування ресторанів, екскурсії. У наш час глобального ринку й інтернету можна купити все і не оплачувати при цьому зайву вагу багажу.

8. Не намагайся проїхати світ за один місяць.

Краще залишитися на чотири або п’ять днів в одному місті, ніж відвідати п’ять міст за тиждень. Місто можна порівняти з примхливою ​​жінкою, якій потрібен час, щоб показати себе з усіх сторін і дати себе звабити.

9. Подорож – це пригода.

Генрі Міллер сказав: краще відкрити для себе незнайому церкву, про яку раніше ніхто не чув, ніж відправитися в Рим і відчувати себе зобов’язаним відвідати Сикстинську капелу. Сходи і туди, але поблукавши по провулках, відчуй свободу і знайди те, про що ти сам ще нічого не знаєш і що, може бути, змінить твоє життя.

Читайте також: Пропонуємо 6 кроків знайти час і місце для молитви

Джерело.

You cannot copy content of this page