fbpx

Полюбляєте  їсти вночі? Нічний голод може бути також симптомом гастриту або виразки шлунка

Полюбляєте  їсти вночі? Це привід задуматися про свій спосіб життя. Лікарі стверджують, що люди, схильні до нічних трапез, часто мають проблеми зі здоров’ям.

Є багато причин, за якими людину тягне до холодильника в позаурочний час. Наприклад, занадто напружене денне життя. Вранці їсти не хочеться, на роботі перехоплювете на бігу, до вечора так втомлюєшся, що вечеряти немає сил. Потім полежав годинку – другу, життєва енергія повертається, а з нею – і відчуття голоду. І накидаєшся на їжу. Як наслідок – безсоння, порушення травлення, зайва вага.

Причина друга – стреси. Вони збільшують вироблення гормонів надниркових залоз (кортизолу, адреналіну і норадреналіну), мобілізуючих організм на боротьбу. І одночасно знижують рівень іншого гормону – серотоніну, відповідального за сон. В цьому випадку нічна їжа діє як снодійне – підвищує, вироблення серотоніну. Метод боротьби зі стресовим голодом – не нервувати, займатися фізкультурою, більше гуляти.

Читайте також: Не можу сидіти з дитиною. Начальник прямо сказав: “будеш часто йти на лікарняний, звільню”

Іноді ж нічна обжерливість з’являється, навпаки, від нудьги. Ви не знаєте, чим зайнятися, і йдете до холодильника. До речі, особливо сильно такий голод проявляється під час нічних чергувань, коли спати не можна, а надзвичайних подій немає. Відучити шлунок від опівнічних трапез легше, якщо кожні 1,5-2 години випивати трохи води.

Нічний голод може бути також симптомом гастриту або виразки шлунка. У цьому стані шлунковий сік виробляється в підвищеній кількості, викликаючи дискомфорт і біль, а їжа знімає неприємні відчуття.

Не можуть втриматися без їжі і діабетики: якщо вони не повечеряли, вночі рівень цукру в крові може сильно знизитися, і людині потрібно обов’язково щось з’їсти.

Джерело

You cannot copy content of this page