Православний календар церковних свят на серпень

У православній релігії безліч пам’ятних дат, які стосуються не тільки великих свят, але і шанування святих. З церковним календарем вам буде простіше орієнтуватися в безлічі що відзначаються православних подій і вибирати час для відвідування церкви або храму.

1 серпня – набуття мощей чудотворця Серафима Саровського. Відомому чудотворцеві моляться батьки дітей, які проходять навчання, а також самі учні. Преподобний Серафим допомагає кожному зміцнитися у вірі і повірити у власні сили, щоб подолати труднощі навчання і засвоїти новий матеріал. Також до старця звертаються з молитвами про зцілення і позбавленні від поганих думок.

2 серпня – день пам’яті святого пророка Іллі. До Іллі-пророка звертаються з молитвами про захист посівів. У народі на цю дату припадає Ільїн день, на якому закінчується купальний сезон. У цей день дотримуються не тільки православні, а й народні традиції, щоб залучити в життя процвітання.

4 серпня – день пам’яті святої рівноапостольної мироносиці Марії Магдалени. Свята слідувала за Христом і була поруч під час Його розп’яття. Вона була однією з перших, кому з’явився Ісус після свого Воскресіння. Віруючі в цей день спрямовуються в церкви і храми, щоб помолитися перед ликом рівноапостольної святий.

5 серпня – день пам’яті Почаївської ікони Божої Матері. Одна з найбільш шанованих ікон допомагає зцілитися від усіляких недуг, захищає від стихійних лих. Віруючі моляться їй для здобуття миру в сім’ї і захисту будинку від будь-яких напастей.

7 серпня – Успіння праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці. В цей день в церкві проходить урочиста служба, на якій моляться Вищим Силам і дякують їм за допомогу в мирських справах.

9 серпня – день пам’яті великoмyчeника і цілителя Пантелеймона. Йому моляться в надії на набуття здоров’я, а також просять про одужання близьких. Святі мoщі Пантелеймона розійшлися по всьому світу, і паломники щороку їдуть, щоб поклонитися святим останкам і попросити у старця допомоги.

10 серпня – день пам’яті Смоленської ікони Божої Матері. Чудотворній ікони в цей день моляться про захист від ворогів, просять дарувати зцілення і захистити воїнів. Молитви допомагають віруючим відмовитися від спокус на шляху і позбутися від потаємного зла в душі.

14 серпня – Перший Спас. У цей день віруючі приносять до церкви на освітлення макові зерна і перший зібраний мед. За церковною традицією 14 серпня відзначають перший день Успенського посту. Під час його проведення віруючі очищають душі від спокус, просять вибачення за погані вчинки і ведуть скромний спосіб життя. В цей же день в церкві святкується день чесних древ Животворящого Хреста. Його виносять під час хресного ходу, щоб благословити кожного і позбавити місто або село від епідемії хвороби.

19 серпня – свято Преображення Господнього. У народі в цей день відзначають другий Спас, під час якого до церкви приносять перший урожай яблук для освітлення. Преображення є одним з головних свят і має постійну дату. Своїм Преображенням Господь показує всім, хто живе, що за праведне життя вони будуть удостоєні кращого життя і зможуть після земної кoнчини піднестися до Царства Небесного. Урочисті служби збирають безліч віруючих, під час яких кожен молить Вищі Сили про відпущення гріхів і дарування прощення.

26 серпня – день шанування ікони Божої Матері «Семистрільна». Молитви перед святим ликом допомагають зберегти сили і віру в себе, відмовитися від поганого настрою і продовжувати чесну боротьбу за своє благополуччя. 26 числа віруючі відправляються в церкви, щоб вознести молитви до Божої Матері і попросити у неї захисту для себе і своїх близьких. Чудотворна ікона охороняє молодят від заздрості і користі, тому списи з ікони часто дарують молодим парам.

Читайте також: Батьківські пoминaльні суботи у 2018 році: не забудьте про найрідніших

28 серпня – завершення Успенського посту, Успіння Пресвятої Богородиці. У цей день православні віруючі моляться Богоматері й згадують день, коли вона закінчила своє мирське існування, коли вознеслася до Господа. Це свято також є однією з головних дванадцяти церковних, тому в церквах відбувається ранкова служба.

29 серпня – Третій Спас, або Спас нерукотворний. Церква шанує день перенесення хустки з відбитком лику Христа в Константинополь. У православній релігії ця реліквія вважається справжнім доказом існування Христа у плоті.

31 серпня – день пам’яті ікони Божої Матері «Всецариця». Перед чудотворним образом моляться, які допомагають впоратися з будь-яким негативним впливом, в тому числі пpистpітом, пcyванням і злими наклепами. У церковних документах зберігається інформація про множиннi чудесні зцілення, які відбулися з християнами після щирої молитви іконі.

Джерело.