Прощена неділя 10 березня: як просити вибачення і що потрібно відповідати

Прощена неділя займає особливе місце в житті православних людей. Це завершальний день перед початком Великого посту, коли необхідно очистити свою душу від усього поганого, попросивши вибачення, і, що найважливіше, пробачити у відповідь. Тільки з відкритим серцем і чистою душею слід починати Великий піст, тому дуже важливо знати, як правильно просити вибачення і що потрібно відповідати.

Кого потрібно прощати і за що

У Прощену неділю дуже важливо не тільки просити вибачення за вчинені діяння, а й з усією щирістю прощати тих, хто просить вибачення у вас. Як би сильна не була образа, необхідно відпустити всю злість, простивши навіть найлютішого ворога. Образи душать нас і руйнують зсередини, тому, приховуючи в своєму серці образу, ніколи не можна очиститися до кінця, отже, і результату від посту не буде ніякого.

Прощати потрібно і тих, хто не вважає себе неправим і не кається за скоєне зло. Такі люди повинні залишатися наодинці зі своїми проблемами, і не варто уподібнюватися їм. Вчинки таких низьких людей ні в якому разі не повинні позначатися на вашому житті і вірі.

Якщо в цей день не пробачити кривдника, то в кінцевому підсумку образа просто з’їсть вас зсередини, позбавивши раз і назавжди спокою і свободи. Людина, яка не змогла пробачити образу, поступово ставатиме слабкою, втратить віру і силу волі, яка вигодувала в собі ненависть, злобу і помсту. Необхідно прощати кожного, адже ніхто з людей не ідеальний, і всі ми робимо помилки, навіть якщо хтось не розуміє, наскільки сильно може образити.

Як правильно просити вибачення і що відповідати 10 березня

В останній день Масляного тижня у людей випадає шанс щиро і від чистого серця попросити вибачення у близьких: друзів, сім’ї, батьків, колег. Кожна людина відповідальна за свої слова і вчинки і сама повинна за них відповідати. Просити вибачення прийнято вголос. У відповідь слід сказати: «Бог простить, і я прощаю».

Прощена неділя – особливий день, коли можна змінити своє життя на краще, очистити совість і серце. Скоєний гріх ламає нас зсередини, приводячи до серйозних захворювань, руйнуючи тіло і душу.

Читайте також: Сильні молитви, які потрібно прочитати саме сьогодні, в Прощену неділю

У недільний ранок спочатку необхідно прочитати молитви про відпущення гріхів. Трапляється так, що ми ображаємо людей, самі того не знаючи, саме тому слід попросити вибачення за всі свої гріхи у Господа через молитву. Якщо з якихось причин не виходить попросити у людини вибачення безпосередньо, то можна сходити в храм, поставити свічку і помолитися перед святинею, тим самим очищаючи себе від гріхів.

Той, хто щиро розкаюється в Прощену неділю, має можливість заново почати своє життя без гріхів, образ і злоби. У цей день з’являється шанс позбутися давніх ворогів і стати з ними друзями.