fbpx

Прощена неділя 2018: що важливо зробити в цей день

Остання неділя Масляної в 2018 році припадає на 18 лютого. І саме цей день особливо важливий для християн, адже називається він Прощена неділя. У цей день прийнято просити вибачення у рідних і близьких, друзів і знайомих.

Але мало зателефонувати або написати у соцмережах: «Пробач мене!» Щоб отримати прощення, треба знати, що саме і як треба робити в цей день.

Як правильно просити вибачення

У християнстві існує поняття, що «без покаяння немає очищення, а без очищення немає прощення». Тому дуже важливо правильно попросити прощення, щоб з чистою дyшею приступити до випробувань Великого посту. До слова, в цей день в православних храмах читається Нагірна проповідь? священик просить вибачення у прихожан, а ті, в свою чергу, один у одного.

Для того, щоб попросити вибачення, досить сказати: «Пробач мене», а у відповідь почути: «Бог простить – і я прощаю!». Тобто перераховувати всі гріхи не треба. Але каятися в них вкрай важливо.

Наші предки знали, що ні в якому разі не можна відмовляти в прощенні людині. Це було великим гріхом.

При цьому просити вибачення треба щиро, щиросердно. Та й прощати також треба від щирого серця, без умов і обмежень.

Що ще треба зробити в Прощену неділю

Крім того, що в цей день бажано піти в храм на службу всією сім’єю, треба обов’язково приїхати в гості до батьків, щоб попросити прощення і у них.

У наших предків також існувала й інша традиція: в останній день Масляної йти на клaдoвище з млинцями, щоб просити вибачення у пoмepлих родичів.

Також 18 лютого треба обов’язково накрити святковий стіл, приготувавши млинці. Вважається, що їсти млинці в цей день треба як мінімум 7 разів – за кількістю днів Масляного тижня.

Молоко, сир, сметана, вершки і риба, ікра на столі повинні бути в достатку. Це вірна ознака того, що весь рік буде багатим і успішним для цього будинку.

Читайте також: Батьківські пoминaльні суботи у 2018 році: не забудьте про найрідніших

А ввечері після того, як попросили вибачення у всіх рідних і близьких, потрібно подумати про те, як провести дні Великого посту. Адже це не тільки обмеження в їжі, але і зменшення кількості розваг, а також час, коли можна задуматися про душу.

Джерело.

You cannot copy content of this page