Прощена неділя: кого і за що потрібно пробачати саме в цей день

Великий піст – це час очищення. Кожна людина повинна зазнати деяких змін в своїй душі, щоб бути гідним зустріти найбільше свято церковного календаря – Великдень.

Таємний сенс Прощеної неділі

Останній день перед постом називають ще тижнем про Страшний Суд. На службі в церкві кажуть про Страшний Суд, як про друге пришестя Христа. Він повернеться на Землю зі своїм Отцем, Богом нашим. Метою буде Суд, який не омине нікого.

Кожен відповість за свої гріхи, і чекайте милості Божої. Ми всі будемо чекати того, щоб нас пробачили. Ось для чого необхідно Прощена неділя – щоб навчити кожного з нас прощати, адже навіть молитва «Отче наш» містить такі слова: «Прости нам гріхи наші, як і ми прощаємо боржників наших».

Це одна з найважливіших заповідей християнства. Вмійте пробачати інших людей, щоб Бог пробачив вас. Не тримайте зла ні на кого. Нехай ваші серця очистяться від чорної заздрості, злоби, ненависті. Для цього потрібно просто забути про те, що вам зробили поганого люди.

Читайте також: Прощена неділя у 2019 році: що важливо зробити, яке випробування потрібно пройти кожному і у кого просити вибачення першого

Кого і за що пробачати в цей день

Важливо в цей день не тільки попросити вибачення, але і щиро пробачити тих, хто вас про це просить. Ви можете не просити вибачення ні у кого, якщо ви не відчуваєте своєї провини, хоча це майже неможливо. Вибачитеся перед своїми батьками за непослух, перед близькими – за свої різкі слова. Завжди можна знайти те, за що вибачитися, бо ми щодня робимо щось неправильне.

У Прощену неділю дуже важлива щирість. Прощення гріхів інших людей перед вами очищає вашу власну душу. Дуже важливо навчитися пробачати навіть тих, хто не кається у своїх вчинках.