Прощена неділя: що потрібно зродити в цей день

Прощена неділя – останній день Масниці й остання неділя перед Великим постом. Певної дати в цього дня немає, оскільки початок посту припадає на різні дні лютого та березня, залежно від дати Великодня. У 2020 році цей день припадає на 1 березня.

Цей день – час духовного очищення. Він допомагає краще підготуватися до Великого посту, який починається вже на наступний день. Та й просто допомагає стати краще.

В цей день за традицією православні християни просять один у одного вибачення за всі заподіяні за рік неприємності й образи.

Вважається, що Великий піст втрачає свій високий сенс, якщо зводиться до простого утримання від їжі, без взаємного прощення образ.

Попросити вибачення може кожен. При цьому особливо виділяють важливість покаянь (і вміння це робити) сильних перед слабкими, багатих перед бідними, молодих перед літніми тощо.

Якщо у цей день перед вами вибачиться людина, у відповідь скажіть “Бог простить, і я прощаю”.

Вважається, що в цей день легше пробачити борги, ніж в інші дні. Хоча б тим боржникам, які перебувають у складному матеріальному становищі.

Обов’язково в цей день варто відвідати церкву. У Прощену неділю в церкві можна побачити старовинну традицію.

Її суть: люди стають у ланцюг і просять прощення одне в одного. Традиція зародилася ще на Афоні і з часом поширилася на інші країни.

Читайте також: Дві найсильніші молитви, які має кожен прочитати у Прощену Неділю

Її коріння сягає давньої традиції єгипетських ченців, які перед настанням Великого посту до Великодня розходилися по пустелі, щоб повністю віддатися молитві.

Оскільки в пустелі було багато небезпек, зустріч перед постом могла виявитися останньою, і ченці просили прощення один у одного як востаннє.

У цей день прийнято не тільки просити вибачення і прощати, але і займатися добрими справами.

За матеріалами znaj.ua