fbpx

Питання всіх жінок: як розмовляти з чоловіком про гроші, та просити їх

Однією з найнеприємніших і навіть найболючіших тем для жінки в розмовах зі своїм чоловіком є ​​тема грошей. У деяких сім’ях простіше поговорити про щось сокровенне, ніж про те, як буде розподілятись бюджет. При цьому немає особливої ​​різниці, як довго разом партнери — чи відзначили вони срібне весілля, чи тільки починають будувати стосунки.

Багато жінок вважають за краще мовчати, щоб не викликати лишніх недомовок, навіть якщо ситуація критична і їй доводиться тягнути все. Боязнь грошової теми часто корениться у національних традиціях та ситуації, в якій жили батьки. Наприклад, якщо в сім’ї, де ви виросли, саме гроші були причиною недомовок та більш вразливих подій близьких — природно, що ви, подібно до страуса, готові ховати голову в пісок, але в жодному разі не порушувати цього питання. В результаті накопичуються образи та розчарування, які можуть призвести до розставання.

Проте вчитися говорити на цю тему треба. Адже за великим рахунком (особливо якщо вже є діти) від цього питання залежить життєздатність вашого «осередку суспільства».

Вирішіть зі своїм чоловіком, який тип фінансового планування влаштує обох. Чи це буде спільний бюджет або роздільний, який процент ви готові витрачати в сім’ю, скільки складуть ваші особисті витрати і далі за списком. Зазвичай фахівці рекомендують підрахувати основні спільні витрати — їжу, комунальні платежі, розваги та відпочинок, а потім вивести суму, яку можна залишити на особисті витрати, та суму, яку можна заощадити.

Часто представники чоловічої статі живуть у щасливому незнанні того, скільки коштують продукти, чи зросла плата за дитячий садок чи діти харчуються в школі за кошти батьків чи за дармо, чи комуналку і список цей великий. Тому що якщо в сім’ї троє або більше дітей то чоловік зовсім не знає скільки потрібно витрачати в місяць.

А коли ви починаєте говорити про те, що грошей недостатньо, вони впевнені, що їхньої зарплати вистачило б і на яхту, і звинувачують у цій ситуації жінку-«транжиру». Щоб цього не відбувалося, раз на кілька місяців робіть спільний підрахунок витрат — чудовий спосіб зняти рожеві очки зі свого чоловіка. Раджу чеки зберігати, хоча я сама ніколи чеки не збираю, але теж маю проблеми через гроші.

Прислів’я «з милим рай і в курені», звичайно, гарне, але тільки у випадку кемпінгу або якщо ви все життя провели в умовному «курені» і змінювати тип нерухомості не бажаєте. В іншому випадку варто розповісти про свої звички та переваги. Це особливо важливо на початку відносин, коли немає розуміння реальних доходів партнера.

Не бійтесь запитувати про щось у м’якій формі, наприклад, про те, який відпочинок ви можете собі дозволити, яку країну. Можна дати зрозуміти, чого вам реально хотілося б, але тільки не у вигляді вимоги. Наприклад, так: “Я завжди мріяла побувати у Парижі, як ти думаєш, чи ми можемо це дозволити собі?” Хоча якщо фінансова ситуація у сім’ї непроста, партнер може зреагувати досить не у вашу користь. Особливо якщо він звик робити все, щоб його близькі нічого не вимагали. Знов-таки тут і вам потрібне розуміння, чи це буде за кошти сім’ї. У такому разі важливо підтримати другу половинку.

Головне не бійтеся просити грошей для себе

Жінкам так часто дорікають, що багато хто з нас нізащо не попросить у коханого грошей на нові туфлі чи косметолога. Ось ми й вважаємо, що це мають бути суто наші витрати. Але насправді це неправильно. Запитайте у чоловіка, яку супутницю хотів би побачити поруч із собою ваш партнер, і ви обов’язково почуєте епітети з категорії «доглянуту», «красиву», «стильну».

А це, зрозуміло, вимагає чималих коштів. Є така приказка — “Чи успішний чоловік, можна судити з жінки поруч». Але пам’ятайте – у певній фінансовій ситуації чоловік може вам відмовити. І на це він може мати свої причини. Навчіться приймати його відмову.

Можливо, на момент прохання чоловік не має в своєму розпорядженні «вільних фінансів». Але слона з цього роздмухувати точно не варто. І це точно не повинно бути причиною розлучення або розставання.

You cannot copy content of this page