Ранкові і вечірні молитви є для нас тим же, що для воїна, який виходить на поєдинок з воpoгом, обладунки. Ось чому важливо молитися зранку і ввечері

Як нелегко запалити дyх молитви тільки що повсталому від сну, що знаходиться у відомому потьмареннi від сонного розслаблення, так людині, що завершила свій день, якa провела його в працях земних, зовсім нелегко буває ожити для Бога дyxом, бо дух цей часто затьмарений низкою денних вражень.

Ось чому Церква відібрала для нас якісь золоті злитки в малу скарбницю ранкового і вечірнього правила. І той, хто з увагою, часто вже напам’ять, а іноді, лише підглядаючи в молитвослов, читає це правило, дійсно прив’язується до нього всією душею, всіма помислами. Джерело

Бо Господь щоразу, підбадьорює дyшу, розвіює таємності, повертає бадьорість, повертає гострозорість, як би вводить нас у світ молитви за допомогою цього малого правила.

Читайте також: Найсильніші молитви від проблем і злих людей на роботі і про допомогу в пошуках нової

Звичайно, непогано слухати його в храмі або будинку при соборному читанні, але найкраще читати це правило самому, вникаючи в кожне слово молитви, нікуди не поспішаючи, але харчуючись і насичуючись благодаттю, прихованою в тих покаянних зітхання, викриттях, славослів’ях Бога, якими насичені ці воістину святі молитви, складені мужами давнини.

Радять щодо вечірнього правила читати його ще тоді, коли душа не скута втомою. Але по суті вже після третьої години пополудні, коли за давнім обчисленням часу 9-та година вступає в силу, можна читати це правило, залишаючи ті молитви, які в молитовнику надруковані після молитви «Достойно є …» якi освячують безпосередній відхід до сну.

Протоієрей Артемій Владимиров