fbpx

Різдвяний піст: що можна робити і що не можна

Вже 28 листопада розпочнеться один з найдовших за тривалістю постів – Різдвяний. У цей період віруючі парафіяни намагаються дотримуватися традицій і заборон, щоб не розгнівати Вищі сили і не накликати на себе біду.

Прийдешній Різдвяний піст триватиме з 28 листопада по 6 січня. Ця подія є дуже важливою для православних віруючих, адже вона має на увазі підготовку до одного з головних церковних свят – Різдва Христового. Пропонуємо вам дізнатися, що можна і що не можна робити в період Різдвяного посту. Джерело.

Що можна робити під час посту
Головна мета Різдвяного посту – підготувати тiлo і дyшy для зустрічі з Сином Божим. Саме тому в цей період віруючим необхідно не тільки кардинально змінити свій раціон харчування і виключити з нього м’ясні продукти, а й присвячувати більше часу молитвам.

Під час Різдвяного посту слід не тільки відвідувати храми і підносити молитви, а й здійснювати богоугодні справи.

Наприклад, подавати милостиню, допомагати дитячим будинкам, займатися благодійністю, а також не відмовляти тим, хто звертається за допомогою. Без цих дій звернення до Господа і святих будуть безглуздими.

Рибу, вино і олію дозволяється вживати в усі дні, крім середи і п’ятниці. Хоча і зловживати цими продуктами не варто. Рекомендується витрачати більше часу і сил не на вживання їжі і звичні заняття, а на відвідування храмів і вознесіння молитов. В іншому випадку піст прирівнюється до звичайної дієти.

Православна церква не накладає заборони на весілля, хрещення дітей і поминання пoкiйних під час Різдвяного посту. Але якщо ці події супроводжуються трапезами, то вони обов’язково повинні бути пісними.

Що заборонено робити в Різдвяний піст
Будь-який піст має на увазі утримання від звичних страв, в тому числі і Різдвяний. Головна заборона накладається на їжу тваринного проходження, включаючи м’ясо, м’ясні напівфабрикати, молоко, молочні продукти, яйця. Однак такі зміни в раціоні можуть згyбно позначитися на здоров’ї людини, тому перш ніж зважитися на такий крок, рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Не варто дотримуватися посту, якщо ви робите це вимушено: у такому випадку ви ризикуєте розлютити Небесні сили, що не обіцяє вам нічого хорошого. Зважившись на такий відповідальний крок, важливо розуміти, що стриманість – добровільна міра. І якщо ви не готові до дотримання посту, не варто робити це примусово.

Пісна їжа також повинна вживатися в міру. Якщо ви не можете відмовитися від улюблених страв, але впевнені, що хочете продовжити пiст, необхідно поговорити зі своїм духовним наставником, щоб він дозволив вам зробити послаблення.

Читайте також: Що можна їсти у Великий піст: меню на кожен день

Подружнім парам слід відмовитися від близькості під час Різдвяного посту, так як подібна дія розцінюється як гріховнa. Заборона накладається і на звичні розваги, в тому числі довгий перегляд телевізора, проведення часу в інтернеті і відвідування розважальних закладів. Також слід проводити менше часу в галасливих компаніях, де відбувається розпивання aлкoголю.

Під час Різдвяного посту постарайтеся не сваритися з близькими і не бажати зла іншим людям, не лихословити, а також не провокувати сварок.

You cannot copy content of this page