fbpx

Розповідь жінки після розлучення, яка навчилася бути щасливою

Після мого розлучення минуло півроку. Воно не було раптовим, воно було новим рівнем наших відносин, новим рівнем мого саморозвитку в особистому житті.

Не буду вдаватися в подробиці, чому і що не склалося, скажу тільки, що ми розлучилися мирно і я ні про що не шкодую. Спроби зійтися знову не було, навіть такі думки в голову не приходять.

Розлучення звільнило мене для нових відносин, цим шансом я відразу ж поспішила скористатися.

Отже, настав день, коли я залишилася одна в своїй квартирі і відчуття були досить дивними. З одного боку — повна свобода, «хочу халву їм, хочу — пряники»,  колосальна кількість часу, я навіть і не знала, що в добі стільки годин. І ще, я не знала, на що ж я їх витрачала, будучи в шлюбі. З іншого боку — ступор. Що ж робити далі, з чого почати.

Якось, ще будучи заміжньою у розмові з сестрою я скаржилася, що нічого не встигаю, що навіть каструлі толком відмити нема часу, все відкладаю і відкладаю. Коли розлучилася, сестра сказала «ну добре, зараз ти насолодишся вільним часом, відмиєш нарешті свої каструлі, а що потім? Нудно ж». За півроку нудно не було, скажу чесно. Самотньо — так, але не нудно.

Я реалізувала багато того, про що мріяла в шлюбі, мріяла частіше вибиратися на природу, їздити в поїздки в інші міста разом з чоловіком. Тепер їжджу з подругами або з новими чоловіками.

Я раптом відчула радість від того, що можу все планувати сама, не озираючись на людину, якої постійно має. І поступово, не відразу, приходило розуміння того, які стосунки я дійсно хочу. Так, я хочу бути у відносинах, я не  стepва, яку зневажає чоловіків, я нормальна жінка яка мріє про партнера, який розділить радість, смуток і захоплення, розділить мої погляди на життя.

І почалися перші побачення.

Побачення після розлучення, це немов купувати нову техніку. Відразу ж хочеться знати якомога більше про те, що не так з претендентом. Які у нього слабкі сторони і потаємні грішки. Того побачення більше схожі на вивчення гарантійного талона. А якщо познайомилися через знайомих, то ще і відгуки не заважає отримати перед купівлею».

З тугою згадую свої побачення в 20, коли летіла назустріч невідомості і романтиці, була рада дивуватися всьому новому, що відкривала для себе в чоловікові і приймати це нове, не роблячи висновків заздалегідь.

І ось зараз: сидимо якось у кафе, перша зустріч, в голові продумую всі питання, які маю сьогодні ж задати, щоб просто не витрачати часу даремно. Взагалі після розлучення «не витрачати час даремно» стає нагальною необхідністю. Чекаю, коли він доїсть і починаю атаку. Звичайно, не агресивно, а м’яко, як би виявляючи інтерес до нього як до особистості.

Одного побаченння стає набагато менше. А ще, стає набагато простіше сказати «ні», не починати відносини, заздалегідь віднісши кандидата в список «не моїх». З’являється більше цинізму, більше байдужості і якоїсь приземленості. Часто, ще не дочекавшись закінчення першого побачення подумки кажеш собі «спасибі, наступний».

Я не можу сказати, що життя стало менш цікавим. Навіть навпаки, вона набуває нових барв: замість світло рожевих, огoлюється весь інший колірний спектр і розум виходить на перший план. Зате і спілкування починаєш цінувати більше. Зараз, подорослішавши і пройшовши через досвід сімейних відносин, починаю бачити в чоловіках дійсно їх особу. Починаю ділити їх не на поганих і хороших, а на своє і не своє. Починаю дивитися на них цілком, як на готову людину, не розбираючи на частини: турботливий, милий, активний. А значить починаю весь світ навколо бачити себе більш різноманітно, легше відноситься до дрібниць і більше уваги приділяти справді важливому.

Я ніколи не питаю у «новеньких» про їх доходи, не запитую про минулі відносини і інший емоційний багаж, я питаю тільки про те, що дасть мені зрозуміти, що він думає так само як я чи інакше. І такий підхід працює.

Всі мої побачення після розлучення залишили тільки позитивні емоції, жалю немає, незалежно від того, в які стосунки потім вони вилилися. Все це життя, моє життя, яким я зараз живу і рада, що можу собі дозволити.

Ну а що стосується страху самотності, він є трохи, але не більше того, що було до шлюбу. Він приходить в основному вечорами, перед сном, а вранці зникає безслідно. Самотність — це те, що у мене в голові, тому що за весь цей час я ще жодного разу по-справжньому не залишалася одна.

Розлучення і період його переживання відкрив для мене нове в мені самій і в оточуючих, давши відчути себе дорослою і готової рухатися далі.

А каструлі… вони так і будуть не помиті) 

Читайте також: Її помста ледь не призвела до розлучення

Джерело.

You cannot copy content of this page