Що потрібно зробити на Покрову, щоб доля щасливою була, зустріти кохання і вдало вийти заміж

За старих часів на Покров молоді дівчата, які мріяли вийти заміж, молилися про наречених, а заміжні жінки просили, щоб подружжя було довгим і щасливим.

В наші дні комусь може здатися дивним, що про особисте щастя просили саме в такий день. Чому ж народ обрав для залучення сімейного щастя саме 14 жовтня, адже спочатку історія свята Покрову зовсім не пов’язана з любовними справами? Джерело

Повинно бути, вся справа в омофорі – уборі Богородиці. За переказами, ним вона вкрила в облозі народ Константинополя, коли незрима з’явилася на захист.

Можливо, в народі Покров Богородиці став асоціюватися з хусткою, яку носили тільки заміжні жінки. Крім того, Пречисту Діву здавна вважали заступницею і помічницею, а значить, кого, як не її попросити про щастя.

Весільні прикмети на Покрову

Щоб подружнє життя не змусило себе довго чекати, дівчата пам’ятали про прикмети Покрова:

  • вважалося, що якщо свято Покрова проводиш весело, то і життя буде радісним і не затьмариться печалями, а щастя любові не змусить чекати;
  • піти на Покров сніг обіцяв: бути весіллю;
  • якщо на Покрову хлопець виявляв до дівчини увагу, це означало, що сама Доля пов’язувала їх один з одним;
  • сильні вітри, як і сніг, обіцяли швидке весілля.

За прикметами, в ніч на Покров можна було побачити нареченого уві сні. З цією метою, перш ніж лягти в ліжко, читали таку замову: «Зорька – зірниця, красна дівиця, Мати Пресвята Богородиця! Крій мої скорботи і хвороби твоєю фатою! Приведи до мене судженого та ряджених».

Після таких слів снився той, хто був визначений на роду, а щоб замова точно подіяла, на ніч залишали на підвіконні хліб.

Звичайно, існували й інші любовні замови і обряди для такого випадку.

Замови і обряди, щоб вдало вийти заміж

Знайти кохання і вийти заміж допомагала хустка. Потрібно було пов’язати її на цілий день; так як подібним чином носили убір тільки заміжні жінки, вважалося, що це приверне майбутнього чоловіка в самий найближчий час. Хустка повинна бути охайною, чистою і бажано білою.

Зображували весільний покров й іншим способом – накриваючись простирадлом або покривалом білого кольору. При цьому теж закликали до себе швидке заміжжя і сімейне життя: «Покров, Покров! Землю небесною крупою накрий, а мене, (ім’я), накрий канителлю весільною. Богородиця, пошли мені жениха славного, судженого – вірного! В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь».

Для залучення щастя і благополуччя радили не забути поділитися і з іншими: пригощати близьких і дорогих людей, підгодовувати птахів і роздавати милостиню. А подаючи жебракові, промовляти про себе: «На двох».

Молитва в церкві теж могла підсобити в любовній справі. Молилися іконі Покрову Богородиці з такими словами: «Покров-Матінка, крий землю сніжком, а мене молоду хусткою». Іноді слова могли бути і такими: «Покров-батюшка, крий землю сніжком, а мене женишком». Існує безліч молитов Богородиці. Ви можете прочитати і церковну, канонічну «Богородице, Діво, радуйся». Або попросити про любов і щастя своїми словами:

Богородиця-Матінка, на тебе сподіваючись, милості прошу, на допомогу надіюсь, допоможи мені в моєму сподіванні, в моїх проханнях.

У церкві не забудьте поставити свічку, а також подякувати Діву Марію за ті дари долі, що вже зустрічалися на вашому шляху, і за допомогу, яку ви вже отримували від неї. Дякуйте навіть за незначні, здавалося б, події, адже з малого починається велике.

Читайте також: 5 важливих речей, які має зробити кожна жінка на Покрову, 14 жовтня, щоб бути щасливою

Не тільки незаміжні жінки в такий день молилися про кохання. Багато пар прагнули скріпити себе узами шлюбу на Покрову, а також всіляко намагалися проявити в цей день свою любов один до одного, і тоді вона росла і множилася.

Сімейним в такий день важливо не сваритися. День, проведений разом, зміцнював шлюб на довгий час, а також допомагав з новою силою розпалити колишні почуття. На Покрову просять про взаєморозуміння, про вірність, і народження дітей – словом, про все, що пов’язано з любов’ю і не несе в собі злого умислу. Просити про відхід чужого чоловіка з родини, про зраду, про чийсь любовний розлад вважалося гріхом.