Що повинна зробити хресна мама до і під час обряду хрещення. Про це часто забувають, а то й взагалі не знають

Під час Хрещення велика роль і відповідальність відводиться хрещеній матері. Адже її обов’язки не обмежуються одним тільки Таїнством Хрещення і поздоровленнями хрещеника з мирськими і церковними святами – вони будуть тривати протягом усього життя.

Хресна повинна допомогти батькам підготуватися до Таїнства та відзначення хрестин, тобто обов’язки хрещеної матері при хрещенні починаються ще задовго до виконання самого обряду.

Підготовка до Хрещення

Перед Таїнством Хрещення хрещена мама повинна: за 2-3 дні до обряду покаятися в своїх земних гріхах і прийняти причастя.

Батьки і хрещені батьки разом проголошують: Трикратне зречення зла (Відрікаємося). Трикратне визнання віри (Віруємо). Зречення зла. Визнання віри.

Якщо ви домовитесь, що хрещення відбуватиметься шляхом занурення у воду, що символізує занурення в смepть Христову, і виймання з води, що символізує відродження до нового життя, тоді священик розповість вам усе, що вам потрібно буде зробити. Хрещена мати допомагає матері дитини переодягнути її.

Хресна повинна подбати про подарунок хрещенику і про інші речі, які необхідні для проведення обряду.

Батько або хрещений батько запалює воскову свічку від пасхальної свічки і тримає її біля дитини.

Хрещена мати вбирає дитину в білий одяг (костюмчик або накидку, які треба принести з собою), щоб закликати світло божественного життя, яке віднині буде в дитині. Адже очевидно, що існує зв’язок між одягом і внутрішнім станом людини. Новоохрещений малюк також переодягається в білий колір, який в античні часи символізував свободу.

Натільний хрестик. Його може купити сама хрещена (або хресний) або обидва хресних батьків разом.

Хрестинну сорочку і хрестик можна придбати прямо в церкві. Якщо хрестик придбаний не в церкві, його потрібно буде заздалегідь освятити.

Ну, і звичайно, не забудьте про подарунок. Традиційними подарунками в день Хрещення є хрестик, образок з ім’ям Ангела Охоронця, срібна ложечка.

Читайте також: Як правильно поводитися в церкві і чого не можна робити, щоб уникнути гніву та неприємностей

Збираючись до церкви, подбай про те, щоб твій зовнішній вигляд відповідав традиціям і вимогам церкви:

Обряд Хрещення зазвичай триває близько години, після чого за традицією всі запрошуються на святкове застілля. Обов’язок хрещеної матері допомогти заздалегідь організувати це свято, допомагати батькам в проведенні свята або взяти на себе турботи про малюка, поки батьки зайняті святковими приготуваннями.

Обов’язки хрещеної матері тривають протягом усього її життя і потрібно намагатися виконувати їх з чистою совістю, так як за свого хрещеника вона відповідає перед Богом.