fbpx

Щo в жодному випадку не можна робити в день Казанської ікони Божої матері 4 листопада

Люди вірять, що молитви, звернені до пресвятої Богородиці саме в цей день, мають унікальну силу і здатні творити чудеса. При цьому, згідно з повір’ями, “Казанська” ікона Божої Матері зцілювала від різних хвоpоб багатьох людей, а деяким навіть повертала втрачений зір. Джерело

Наші предки вірили, що в цей день Богородиця допомагає саме жінкам. Тому багато представниць прекрасної стaті в цей день вдавалися до захисних обрядів. Наприклад, березовий лист дарує красу і береже від старості.

Для цього рано вранці в свято жінка йшла в березовий гай, де шукала листя, оповиті інеєм. Зірвавши листок, в нього заглядали, як в дзеркало. Вважалося, що після цього особа очиститься і помолодшає, і протягом усього наступного року жінка буде виглядати красиво.

Ще жінки зі Спаса припасали освячені мед і велике яблуко. Якщо у дівчини були проблеми зі шкірою обличчя, то в цей день вона брала яблуко, очищала його від шкірки, а шкірку потім викидала, уявляючи, що ця шкірка – ті недоліки, від яких вона хотіла б позбутися. Після цього яблуко потрібно було натерти і перемішати з медом.

Цю “косметичну маску” наносили на обличчя зі словами: “Яблучко очистилося – і обличчя моє очиститься. Медок м’який і солодкий – і шкіра моя стане м’яка і солодка”. Кажуть, що якщо віра у дівчини була дуже міцною, то можна було позбутися навіть від шpамів.

Як знайти правильний шлях у житті? За старих часів вважали, що цей день – один із найщасливіших для укладення шлюбів і вінчання. Ті, хто бажав прожити сімейне життя без проблем і в щастя, прагнули обряд вінчання приурочити саме до свята осінньої Казанської Божої Матері.

Якщо з ранку земля вкрита туманом – буде тепло.

Якщо дощ іде – скоро піде сніг. При цьому дощова погода в цей день є доброю прикметою: вважалося, що це Богородиця плаче і молиться за всіх людей. Вона вимолює у Господа Бога прощення для людей і просить, щоб їм жилося легше, щоб урожай на наступний рік був хорошим, і не було голоду.

Якщо сонце світить яскраво – зима буде така ж сонячна.

А ось суха погода вважається поганою прикметою. У народі кажуть, що якщо на Казанську немає дощу, то наступний рік буде дуже важким. А на хороший урожай можна взагалі не розраховувати.

На Казанську провітрювали у погребах, щоб запаси продовольства не псувалися і їх завжди було вдосталь.

Свято Казанської Божої Матері: що не можна робити?

Свято ікони Божої матері не відноситься до дванадцяти найбільших церковних свят, тому працювати не забороняється. Однак віруючі, які шанують цей святий образ, знають, що в цей день все-таки краще піти до церкви, помолитися, а не затівати буденні і важливі справи або прати і прибирати. Вважається навіть, що важка робота в цей день не дає вагомих результатів.

Читайте також: Три найсильні молитви за щастя, здоров’я та дім, які потрібно прочитати саме 4 листопада перед Казанським образом Богородиці

Крім того, в день шанування Казанської Божої Матері не рекомендують сваритися, плакати, сумувати або жаліти про минуле.

Як пробачити образу і відпустити? У це свято прийнято запрошувати до столу гостей, друзів і близьких, щоб розділити з ними їжу в невимушеній, розслабленій обстановці. Завдяки цьому люди наповнюються радістю і добрим настроєм.

You cannot copy content of this page