fbpx

Схудла, речі на ній мішкувато висіли, волосся повністю посивіло. За півроку постаріла одразу на десять років

У мене є двоє братів. У всіх нас невелика різниця у віці, але якось так склалося, що спілкуємося ми між собою досить рідко. Збираємося на свята і дні народження. Я завжди вважав, що у мене гідні брати, поки на минуле Різдво не зустрілися разом у черговий раз у мами.

Я не бачив маму близько півроку. Довго був у відрядженні, навіть встиг пропустити кілька сімейних зустрічей. Але як же вона змінилася! Схудла, речі на ній мішкувато висіли, на обличчі з’явилися нові зморшки, волосся повністю посивіло. За півроку постаріла одразу на десять років.

Став розпитувати її про життя. Спочатку подумав, що вона сильно захворіла. А як ще можна пояснити таку трансформацію? Мама не хотіла відповідати – переводила тему на щось інше: питала про моє життя, про роботу на Півночі і про інше.

Уже до кінця вечора з’ясувалося, що половину пенсії мама віддає Ігорю (одному) з братів. Я знав, що у Ігоря важка ситуація – на роботі урізали заробітну плату, скасували доплату за переробки. Але брат продовжував старанно працювати за копійки на старій роботі, а фінансово йому стала допомагати мама.

Читайте також: Обирай або я або твій хворий брат. Їх розлучила мати. Частина 1

Вона віддавала Ігоркові половину своєї пенсії. З половини, ще платила за комуналку, телефон і капремонт. А на життя їй залишалося близько 300 гривень. Чи багато можна накупити на 300 грн продуктів протягом місяця? Не думаю. Так, мама відмовилася від м’яса: іноді купувала курячі лапки і голови на суп. В основному стала харчуватися кашами, молоком і хлібом. Практично відмовилася від овочів і фруктів.

Ми сталидізнаватись  у брата про майбутнє. Що він взагалі збирається робити? Коли поміняє роботу? Виявилося, що роботу він міняти не збирається, адже його і так все влаштовує. Запевняв мене з Олегом (нормальний брат), що у деяких в місті і зовсім роботи немає.

Коротше того Різдва сильно посварилися. Олег пообіцяв рoзбuти голову утuрку, який живе на пенсію мами. Я взяв слово з мами, що вона більше не допомагатиме йому грошима. Пообіцяв, що допоможу йому знайти нормальну роботу.

І я знайшов йому роботу. З тієї ж професії (йому навіть переучуватися не потрібно). Але знаєте, що сказав неадекватний братик? Йому добиратися до нової роботи довго, тому він залишиться на старій. А ще на старій роботі пообіцяли, що скоро все буде добре.

Господи, навіть cтукнути такого братика не можна – мама від гopя тоді помре. Що робити з ним – поняття не маю, але мені здається, що мама досі постачає його грошима. А ми з Олегом тепер стали щотижня постачати маму продуктами. Ну не бuти ж рідного брата

Джерело

You cannot copy content of this page