fbpx

Сім рівнів подружньої сумісності

Стосунки кожного подружжя носять індивідуальний характер. Та психологи виокремлюють загальні типи можливої сумісності, про які варто знати.
Дуже важливо, або чоловік та жінка підходили одне одному. На цьому фактично і будуються будь-які подружні стосунки.

Саме тому психологи виділили сім основних рівнів подружньої сумісності:

1. Психологічна сумісність. Це зовсім не означає, що мовчазні підходять мовчазним, а балакучі – базікам. Головне, щоб індивідуальні особливості партнерів не дратували одне одного. Існують жінки, які цілком терпимо ставляться до щоденної чарки, яку чоловік пропускає за вечерею, інші ж, на дух алкоголю не переносять. Одні чоловіки терпляче ставляться до легкого безладу в квартирі, іншим необхідно, щоб все блистіло. Вмійте приймати партнера з усіма його психологічними плюсами і мінусами – ваші відносини будуть щасливими.

2. Духовна сумісність. У кожної людини є своя модель сім’ї. Навіть якщо закохані одружуються, а модель сімейних відносин у них різна, то спільне життя складно буде назвати щасливим. Так, наприклад, якщо чоловік мріє про відокремлені вечори біля телевізора, а жінка про щоденні розваги, то, як би вони не старалися піти назустріч один одному, рано чи пізно взаємна роздратованість почне роз’їдати шлюб, подібно іржі.

3. Сімейно-рольова. Кожен має уявлення про свою роль у сім’ї. Багато в чому, це подання залежить від того, що партнери бачили в сім’ях, де виховувалися. Уявімо, чоловік ріс у будинку, де мати весь час поралася на кухні, готуючи різноманітні смачні страви. Якщо молода дружина на його питання: «Що у нас смачненького?», лаконічно відповість: «Хочеш їсти – купи пельмені!», то звичайно викличе щиру образу і непорозуміння. Тому, перед весіллям слід не раз і не два помріяти удвох про майбутнє сімейне життя.

4. Сумісність інтелектуальна. Не обов’язково, щоб у чоловіка або жінки було по кандидатській дисертації. Набагато важливіше, щоб збігалося ставлення до поповнення знань, до нової інформації. Якщо подружжю нема про що поговорити, то рано чи пізно, вони почнуть шукати співрозмовників на стороні.

5. Матеріально-побутова. Ставлення подружжя до зароблених грошей може як роз’єднати, так і зблизити. Обидва скнари прекрасно уживуться, складаючи гроші в секретне містечко. Двоє транжир, розтрачуючи останні гроші, будуть щасливі відчувати себе спільниками. А якщо погляди на гроші різні, то треба домовлятися, хто і як буде управляти сімейним бюджетом.

6. Педагогічна сумісність. Різні погляди на виховання дітей потрібно вирівнювати до того, як станете щасливими батьками. Інакше ви можете не лише зруйнувати шлюб, а й нашкодити дітям.

7. “Кохання”. Тут все просто. Випадки глибокої  несумісності дуже рідкісні і визначаються при першому ж контакті. Тому, якщо ви досягли згоди на всіх шести попередніх рівнях, то і проблем в близькості не буде.

Читайте також: Сумісність знаків Зодіаку в сімейному житті: а ви підходите один одному?

Джерело.

You cannot copy content of this page