fbpx
Життя

“Скільки я у тебе випив молока? Два відра? Зараз поверну”: Через годину привіз матері п’ять ящиків «Яготинського» і пішов

Якщо людина дорікнула тобі в невдячності, з’ясуй, скільки коштує її послуга, розрахуйся і більше не май з нею справи (Михайло Литвак)

Мій знайомий покинув інститут посеред навчального року. Перейшов на третій курс, а в жовтні забрав документи. Сказав, що економістом ніколи бути не хотів і просто бездарно втрачає час. Що посеред пар виходить в туалет і корчиться від блювоти. Мама розіграла істерику як по нотах. З хаотичними рухами по неосяжним гpyдям і демонстративним обсмоктування валідолу.

Він спокійно пояснив, що завжди мріяв бути кухарем і вже влаштувався в ресторан. Вона продовжувала нишпорити по шафках в пошуках заспокійливого і звинувачувати в невдячності. Перераховувала скільки ytдоспала ночей, поки він хворів на скарлатину і як довго не могла налагодити лaктацію і була змушена їсти згущене молоко ложками. До сих пір через нього не може схуднути:

– Ми тебе виростили, вигодували, останні жили з себе витягли, а ти?

В результаті добилася свого і завела хлопця по повній. Він так зблід, що геть зникли губи:

– Скільки я у тебе випив молока? Два відра? Зараз поверну.

Прожогом кинувся з дому, а потім заїхав візком прямо в квартиру. У ньому стояло п’ять ящиків «Яготинського».

У 2007 році Опра Уїнфрі під час свого шоу зробила гарний жест. Кожному глядачеві в залі презентувала по автомобілю. Через деякий час отримала кілька судових позовів від «вдячних» людей за те, що їм довелося заплатити податки за її подарунок.

По просторах інтернету гуляє історія про одну німця, який співчував дітям свого сусіда. Бачачи, що той ледве зводить кінці з кінцями, запропонував кожен день наливати їм по дві пляшки молока. Той сприйняв це як належне. Згодом надої скоротилися, і благодійник став наливати по одній пляшці. Потім, коли корови перестали доїтися зовсім, діти повернулися додому з порожньою тарою. Багатодітний батько обурився і перестав з сусідом вітатися.

Моя бабуся не дозволила своїм дорослим дочкам жодної відпустки біля моря. Вимагала приїжджати і обробляти город, обривати смородину і заготовляти сіно. Переконувала, що це їхні святі обов’язки і “дочірня” плата.

Читайте також: “Хлопці були настирливі. Наталка спочатку не сприймала їх всерйоз, а шкода, бо тоді усе і сталося”: Ще з пісочниці гралися разом, але друзів це не спинило

У книзі Жені Добрової «Угіддя Мальдорора» батько дзвонить до дочки і оголошує: «Я витратив на тебе і твою освіту 132 тисячі доларів. Коли збираєшся віддавати борги?»

Ісус вилікував від прокази десять чоловік і лише один повернувся, щоб сказати спасибі.

Минулого року ми провели благодійний вечір. Всю суму передали хворій дитині. Нерозумно, напевно, уточнювати, що навіть короткого дзвінка від батьків не надходило.

Дейл Карнегі колись підкреслив: «Замість того щоб переживати через невдячність, будьте до неї готові». Від себе хочеться додати, що, якщо затіваючи добру справу очікуємо «віддарок», краще взагалі її не починати. Або безоплатно, або ніяк, а то вийде, як із замерзаючою змією. Подорожній пригрів її на гpyдях, а та у відповідь його вжалила!

Автор – Ірина Говоруха

You cannot copy content of this page